Čtvrtfinále Českého poháru ovládla Plzeň. Házenkáře Jičína čeká další utkání v sobotu, hostí Hranice

11. 11. 2022 Házená « zpět

Jičín - Ve středu 9. listopadu bylo na programu čtvrtfinále Českého poháru, ve kterém jičínští házenkáři přivítali obhájce prvenství z předchozího soutěžního ročníku, Talent tým Plzeňského kraje. Domácí chtěli navázat na povedený výkon z předešlého extraligového utkání s Brnem, to se jim ale nepodařilo.

O2xyworld HBC Jičín -Talent tým Plzeň 25:34 (10:17)

První desetiminutovka utkání byla poměrně vyrovnaná. Hosté si udržovali mírné vedení, domácí dokázali vždy srovnat. Ve třinácté minutě uviděl hostující Stehlík za faul na pronikajícího A. Dolejšího v samostatném úniku červenou kartu, starší z bratrů Dolejších Jiří navíc proměnil nařízený sedmimetrový hod a srovnal na 5:5. Bohužel, následující úsek hry Jičínští nezvládli, obdrželi pět branek v řadě a Plzeňští tak odskočili na 5:10. Poté se dvakrát trefil Kovařík, jeden zásah přidal J. Drbohlav a hned bylo veseleji, 8:10. Bohužel, domácí házenkáři poté vyklidili pole, častokrát chybovali a zkušenému celku Plzně darovali několik jednoduchých gólů. Hosté nabídnuté příležitosti využili a odskočili na 8:15. Sedmigólový rozdíl svítil na ukazateli také po první půli, stav 10:17 nedával Jičínským velké naděje na úspěch.

Přesto se házenkáři Jičína dokázali v úvodu druhé třicetiminutovky vrátit poměrně rychle do hry. První gól sice vstřelili hosté, následně ale přišla čtyřgólová šňůra domácích a korekce na 14:18. Na gól plzeňského Nejdla odpověděli Jirkové Dolejší a Drbohlav, brankové manko Jičínských bylo rázem pouhé tři góly, 16:19. Bohužel, opakovala se situace z první půle. Vždy, když se domácí svému soupeři přiblížili a nadechovali se k dalšímu náporu, vyprodukovali zbytečné ztráty míče a hosté trestali. Plzeňští dalších zaváhání domácích využili a odskočili na zlomových 17:26. Poté dostali na obou stranách větší příležitost hráči širšího kádru, na obrazu hry se již nic nezměnilo. Utkání skončilo zaslouženou porážkou jičínského celku 25:34.

Domácí tedy na vytoužené semifinále Českého poháru nedosáhli, když nezopakovali výborné představení ze sobotního duelu s Brnem. Pohárové utkání musí co nejrychleji hodit za hlavu, již v sobotu je čeká důležitý extraligový souboj s Hranicemi.

Sestava a branky Jičína: Pleva, Machalický - J. Dolejší 6/2; J. Drbohlav, Thorovský a Kovařík po 3; Freiberg a Matouš po 2; Ženatý 2/1; Rychna, A. Dolejší, Pekař a Doškář po 1; Hlava; Š. Drbohlav

Fakta - sedmičky 3/3:4/3, vyloučení: 4:5; ČK: 0:1, diváků 200. Rozhodčí Bareš, Uhlíř.

Sled branek: 1-3, 3-5, 5-5, 5-10, 8-10, 8-15, 10-17, 14-18, 16-19, 16-22, 17-26, 22-30, 24-32, 25-34.

Jak bylo uvedeno, v sobotu 12. listopadu hostí házenkáři Jičína na domácí palubovce poslední celek extraligové tabulky, TJ Cement Hranice. Utkání má výhoz v 19.00. (HBC)