Požár půdních prostor domu v Oseku způsobil škodu asi za 1,5 milionu korun

19. 02. 2021 Hasiči foto: 4 « zpět

Osek - V pátek 19. února krátce po jedné hodině ranní byl vyhlášen poplach několika jednotkám hasičů kvůli ohlášenému požáru v obci Osek. Krajské operační a informační středisko hasičů přijalo oznámení o požáru objektu bývalé hospody, která by nyní měla sloužit k ubytování osob. Ještě před příjezdem hasičů se z budovy evakuovalo pět lidí, jeden člověk byl lehce zraněn.

Při příjezdu hasičů už byla zasažena část střechy objektu, jednotky prováděly průzkum a přes energetiky bylo zajištěno odpojení budovy od přívodu elektrické energie. Požár se šířil ve velmi členitých půdních prostorech, které byly silně zakouřené, hasiči tak pracovali převážně v dýchací technice. Na hašení bylo nasazeno vysokotlaké zařízení CCS Cobra, které je užitečným pomocníkem jednotek požární ochrany při hašení v uzavřených prostorech. Je schopno prorazit a řezat různé typy materiálů.

Požár se jednotkám podařilo lokalizovat kolem čtvrté hodiny ranní, mimo půdu se naštěstí nerozšířil. Následně jednotky vyhledávaly a dohašovaly skrytá ohniska. Likvidaci události ohlásil velitel zásahu v 9.56.

Ohledání požářiště prováděl vyšetřovatel hasičů, který si vyžádal na místo součinnost příslušníků Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče, konkrétně specialistů v oboru elektro. Příčina je stále předmětem vyšetřování. Škoda způsobená požárem byla odhadnuta na asi 1,5 milionu korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jičín a dobrovolné jednotky ze Sobotky a Markvartic, vyžádána byla mezikrajská výpomoc ze středních Čech prostřednictvím JSDH Dolní Bousov. JSDH Jičín držela zálohu na zbrojnici pro případ jiné mimořádné události. Martina Götzová, tisková mluvčí

Foto: HZS KHK

foto

foto

foto

foto