Požár domu ve Starých Smrkovicích, záchrana rotvajlera v Dobré Vodě

01. 03. 2021 Hasiči foto: 7 « zpět

Jičínsko - Od pátku 26. února do neděle 28. února zaznamenali hasiči v Královéhradeckém kraji celkem 54 událostí. Na okrese Jičín zasahovali v sedmi případech. Mimo jiné u požáru domu ve Starých Smrkovicích, v Dobré Vodě pak zachraňovali rotvajlera, pod kterým se na rybníku probořil tající led.

Jičíněves (dopravní nehoda - 26. 2., 6.57) - Profesionální jednotka z Jičína zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla, které skončilo převrácené mimo komunikaci na střeše. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči zajistili místo události, zkontrolovali případný únik provozních kapalin a následně vůz převrátili zpět na kola.

Nová Paka (technická pomoc - 26. 2., 8.54) - Novopačtí profesionální hasiči odstranili vyvrácený strom, který částečně zasahoval do komunikace v části Kumburský Újezd.

Jičín (záchrana osoby - 27. 2., 21.48) - Profesionální jednotka ze stanice Jičín provedla nouzové otevření dveří bytu v ulici Dlouhá.

Dobrá Voda u Hořic (záchrana zvířete - 26. 2., 15.28) - O tom, že tající led je nebezpečný nejen pro lidi, ale také pro naše čtyřnohé kamarády, se přesvědčila majitelka rotvajlera v Dobré Vodě u Hořic. Pes pobíhal po Dobrovodském rybníku, když se pod ním propadl ve vzdálenosti asi 50 metrů od břehu tající led. Na pomoc přijeli profesionální hasiči z Hořic a Nového Bydžova. Led byl už velmi tenký, jeden z hasičů se oblékl do suchého obleku a jištěný se vydal ke zvířeti. K psovi se musel částečně zbytky ledu doslova prolámat. Rotvajlera se naštěstí podařilo zachránit a dostat v pořádku na břeh. Zvíře bylo předáno majitelce a hasiči se vrátili zpět.

Lázně Bělohrad (požár - 26. 2., 18.34) - Profesionální jednotka ze stanice Hořice a dobrovolná jednotka z Lázní Bělohradu likvidovaly požár dvou plastových kontejnerů na tříděný odpad v ulici Bezručova. Škoda byla vyčíslena asi na 15 tisíc korun.

Staré Smrkovice (požár - 28. 2., 10.06) - Čtyři jednotky hasičů byly zalarmovány kvůli ohlášenému požáru rodinného domu v obci Staré Smrkovice. Všichni lidé se stihli dostat včas mimo objekt. Požár zasáhl podkrovní prostory domu, hasiči prováděli hasební zásah zvenku i uvnitř budovy. Na likvidaci byl nasazen jeden C proud a vysokotlaký proud vody, zasaženy byly dvě místnosti, jedna plamenem, druhá byla zakouřena. Místo kontrolovaly jednotky pomocí termokamery, nakonec ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru krátce po 11.30. Na místě byla ponechána pro dohlídku nad požářištěm místní dobrovolná jednotka.

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla odhadnuta asi na 400 tisíc korun. Díky včasnému zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit další hodnoty převyšující jeden milion korun. Příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní chování. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Hořice a Nový Bydžov a JSDH Ohnišťany a Staré Smrkovice.

Hořice (požár - 28. 2., 12.18) - V části Březovice došlo k zahoření lepenky na střeše maringotky. Požár se podařilo uhasit před příjezdem jednotek, ty následně místo události zkontrolovaly. Při události nevznikla žádná škoda. Na místě zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic.

Snímky ze zásahů hasičů v Dobré Vodě, Lázních Bělohradě a Starých Smrkovicích. Foto: HZS KHK

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto