Zásahy hasičů od pátku 16. do neděle 18. dubna

19. 04. 2021 Hasiči foto: 6 « zpět

Jičínsko - Od pátku 16. do neděle 18. dubna zaznamenali hasiči v Královéhradeckém kraji celkem 56 událostí. Na okrese Jičín zasahovali v osmi případech.

Třtěnice (záchrana osob - 16. 4., 11.19) - Profesionální jednotka ze stanice Jičín otevřela nouzově dveře domu, uvnitř byla zraněná osoba.

Lázně Bělohrad (dopravní nehoda - 16. 4., 15.15) - Na silnici č. 284 havaroval osobní automobil, který skončil převrácený na střeše mimo komunikaci, přičemž poškodil dopravní značení. Na místo vyjela profesionální jednotka ze stanice Hořice. Řidič se při příjezdu hasičů na místo události nacházel mimo havarovaný vůz, jednotka ho pomohla ošetřit. Dále zabezpečila místo i havarovaný automobil a po došetření ze strany Policie ČR pomohla naložit vozidlo na odtah.

Vidochov (dopravní nehoda - 16. 4., 21.35) - K dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici č. 16 vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky. Jedna osoba skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Hasiči se postarali o zajištění vozidel, odstranění následků nehody a úklid vozovky.

Staré Smrkovice (dopravní nehoda - 17. 4., 2.41) - Na silnici č. 327 mezi Starými Smrkovicemi a Smidary havaroval osobní vůz, vyjel mimo komunikaci mezi stromy, kde se převrátil na bok. Jedné osobě poskytli hasiči první předlékařskou pomoc a poté si ji převzala do péče posádka ZZS. Hasiči zabezpečili havarovaný automobil, provedli na něm protipožární opatření a vrátili se zpět na základnu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova.

Soběraz (dopravní nehoda - 17. 4., 10.00) - U Soběrazi havaroval nákladní automobil, který se převrátil do příkopu a částečně zasahoval do komunikace. Na místo byla vyslána profesionální jednotka z Jičína. Havarované vozidlo převáželo sypký materiál, asi polovina se vysypala mimo vozovku. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, hasiči provizorně zajistili poškozenou nádrž, aby zabránili dalšímu úniku pohonných hmot. Vyproštění převráceného návěsu i úklid vozovky si zajistil zástupce firmy provozující havarovaný vůz.

Úbislavice (požár - 17. 4., 22.30) - K požáru sazí v komíně vyjížděli profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolní hasiči z Úbislavic. Hasiči komín zkontrolovali a saze z něj vybrali. Při události nevznikla žádná škoda.

Jičín (záchrana osob - 18. 4., 14.20) - Profesionální jednotka ze stanice Jičín pomohla zdravotnickým záchranářům s transportem zraněné osoby ze strže v lokalitě přírodní památky Zebín. Osoba byla transportována ve vakuových nosítkách k vozidlu zdravotnické záchranné služby.

Valdice (požár - 18. 4., 20.00) - Požár sazí v komíně byl ohlášen v domě v ulici Jižní, na místo vyjeli profesionální hasiči z Jičína a JSDH Valdice. Při příjezdu jednotek už nebylo hoření viditelné, jednotky místo zkontrolovaly.

Snímky z dopravních nehod v Lázních Bělohradě, Vidochově, Starých Smrkovicích a Soběrazi. Foto: HZS KHK

foto

foto

foto

foto

foto

foto