Zásahy hasičů od pátku 27. do neděle 29. srpna

30. 08. 2021 Hasiči « zpět

Jičínsko - Od pátku 27. do neděle 29. srpna zaznamenali hasiči v Královéhradeckém kraji celkem 58 událostí. Na okrese Jičín zasahovali v sedmi případech, převážně vyjížděli k dopravním nehodám.

Jičíněves (dopravní nehoda - 27. 8., 13.45) - Na silnici č. 32 v části Bartoušov zasahovali profesionální hasiči z Jičína a JSDH Kopidlno u dopravní nehody motocyklu. Zdravotnická záchranná služba si převzala do péče zraněného motorkáře.

Úlibice (dopravní nehoda - 27. 8., 13.50) - K dopravní nehodě, která se stala na silnici č. 35 u Úlibic, byli vysláni profesionální hasiči z Jičína a Nové Paky. Vozidla skončila mimo komunikaci, posádka ZZS si převzala do péče tři osoby. Hasiči zabezpečili místo dopravní nehody a předali místo zásahu policistům.

Veliš (dopravní nehoda - 27. 8., 17.00) - Jeden osobní automobil havaroval na silnici č. 501 u obce Veliš. Vůz narazil do stromu, jedna zraněná osoba skončila v péči ZZS. Profesionální jednotka z Jičína zkontrolovala u nabouraného vozu únik provozních kapalin.

Nová Paka (technická pomoc - 28. 8., 3.22) - Odstranění stromu z komunikace. (HZS Nová Paka)

Ostroměř (dopravní nehoda - 28. 8., 11.57) - Na silnici č. 35 zasahovala profesionální jednotka z Hořic u dopravní nehody motocyklu, došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči pomohli zajistit místo události.

Újezd pod Troskami (únik nebezpečných látek - 28. 8., 16.43) - Profesionální jednotka z Jičína zajišťovala místo v části Semínova Lhota, kde došlo k úniku oleje do místního potoka. Hasiči odklidili ropné produkty od kanálu, aby nedošlo k dalšímu úniku, a na vodní plochu instalovali sorpční hady. Skvrnu zasypala jednotka pomocí sorbentu, který pak zlikvidovala.

Jičín (dopravní nehoda - 29. 8., 17.48) - V ulici 17. listopadu zajistila profesionální jednotka ze stanice Jičín místo dopravní nehody dvou osobních automobilů. Hasiči odpojili akumulátor a zasypali unikající provozní kapaliny.