Hasiči vyjížděli k nehodě čtyř vozidel v Úlibicích a likvidovali požár v Cerekvici nad Bystřicí

22. 09. 2021 Hasiči foto: 6 « zpět

Jičínsko - V úterý 21. září zaznamenali hasiči v Královéhradeckém kraji celkem 12 událostí. Na okrese Jičín vyjížděli ve dvou případech.

Úlibice (dopravní nehoda, 15.06) - Na silnici č. 35 v Úlibicích došlo k dopravní nehodě tří osobních vozidel a jednoho nákladního. Dva lidé skončili v péči zdravotnické záchranné služby. Komunikace byla v důsledku nehody zpočátku neprůjezdná. Při události zasahovali profesionální hasiči z Jičína, kteří zabezpečili místo zásahu a odstranili vozidla mimo komunikaci, aby mohl být obnoven provoz. Poté zasypávali uniklé provozní kapaliny sorpčním materiálem a postarali se o úklid vozovky.

Cerekvice nad Bystřicí (požár, 19.53) - Před 20. hodinou byl vyhlášen poplach šesti jednotkám hasičů, v Cerekvici nad Bystřicí došlo k požáru kiosku a pergoly na fotbalovém hřišti. Na likvidaci plamenů nasadili hasiči tři vodní proudy, lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu před 21. hodinou. Dále jednotky vyhledávaly a dohašovaly skrytá ohniska, přitom rozebíraly části střešní konstrukce. Kolem 22. hodiny provedli hasiči závěrečný průzkum a kontrolu pomocí termokamery, požár byl zlikvidován. Místo zásahu bylo předáno zástupci obce, požářiště zůstalo pod dohledem místní dobrovolné jednotky.

Na místě události pracoval už během zásahu vyšetřovatel hasičů. Podrobné ohledání požářiště se uskuteční za světla během středečního dopoledne i ve spolupráci s vyšetřovateli Policie ČR, příčina vzniku požáru tak zatím nebyla objasněna. Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun, uchráněné hodnoty představují asi dva miliony korun.

Při požáru zasahovali profesionální hasiči z Hořic a Hradce Králové, podniková jednotka HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí a JSDH Cerekvice nad Bystřicí, Sovětice, Hořiněves. JSDH Hořice držela zálohu na zbrojnici pro případ jiné mimořádné události.

Foto: HZS KHK

foto

foto

foto

foto

foto

foto