Zásahy hasičů na okrese Jičín od pátku 3. do neděle 5. prosince

06. 12. 2021 Hasiči foto: 3 « zpět

Jičínsko - Od pátku 3. do neděle 5. prosince zaznamenali hasiči v Královéhradeckém kraji celkem 58 událostí. Na okrese Jičín vyjížděli v pěti případech.

Vidochov (dopravní nehoda - 3. 12., 14.50) - Novopacká profesionální jednotka hasičů odstranila následky dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se střetla na silnici č. 16 ve Vidochově. Při události byli dva lidé zraněni, v péči je měla zdravotnická záchranná služba. Komunikace byla v důsledku nehody po dobu provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena, provoz byl asi po hodině obnoven kyvadlově. Na místě zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky, kteří zajistili místo události a postarali se o odstranění následků nehody.

Vidochov (záchrana osoby - 4. 12., 9.24) - Do lesního terénu v katastru části Stupná vyjížděli profesionální hasiči z Nové Paky a JSDH Pecka, na místě byli také členové JSDH Borovnice. Hasiči pomohli s ošetřením a transportem zraněné osoby do sanitního vozidla. Pacient byl zafixován a předán do péče zdravotníků.

Úbislavice (požár - 4. 12., 10.47) - V části Stav zasahovaly dvě jednotky hasičů, byl zde ohlášen požár na dřevěném balkónu penzionu. Při příjezdu hasičů na místo události byl požár zahašen, ale podlaha stále doutnala. Jednotky místo dohasily. Požár zavinilo nedbalostní jednání, škoda je vyčíslena asi na 50 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a JSDH Úbislavice.

Červená Třemešná (dopravní nehoda - 5. 12., 22.27) - Mezi částmi Dachovy a Jahodná havaroval na silnici č. 300 osobní automobil, nehoda se stala v katastru obce Červená Třemešná. Hořická profesionální jednotka zajistila vozidlo, které bylo převrácené na střeše mimo komunikaci. Nikdo nebyl zraněn, místo zásahu si převzali policisté.

Dobrá Voda u Hořic (dopravní nehoda - 5. 12., 23.30) - K převrácené dodávce vyjížděli profesionální hasiči z Hořic, auto havarovalo na silnici č. 35 v katastru Dobré Vody u Hořic. Jednotka převrácený vůz zabezpečila, vyproštění a odtah si zařídil majitel. Jedna osoba skončila v péči posádky ZZS.

Foto: HZS KHK

foto

foto

foto