Na cestu za zákazníky elektromobilem. Novopacká IT firma chce šetrněji využívat energetické zdroje

14. 07. 2021 Komerční sdělení foto: 2 « zpět

Nová Paka – Novopacká technologická firma IT-PRO fandí zelené energii a ekologické dopravě. Jedním z hmatatelných výsledků zahájeného přechodu společnosti k nízkouhlíkové stopě a šetrnějšímu využívání energetických zdrojů je elektromobil KIA E-NIRO, kterým zástupci firmy vyrážejí za zákazníky a na další pracovní cesty. Do vozového parku přibyl elektromobil z produkce jihokorejské značky teprve nedávno, a to i díky podpoře z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, kam se novopacká firma se svým projektem přihlásila v loňském roce.

„Společnost IT-PRO, s. r. o., podporuje ekologickou dopravu a elektromobilitu. V roce 2020 jsme získali dotaci na projekt Evropské unie a Ministerstva průmyslu a obchodu. Cílem programu Nízkouhlíkové technologie je vyšší míra uplatnění nízkouhlíkových technologií v oblasti nakládání s energií a tím zvýšení využívání druhotných surovin,“ uvedl jednatel firmy Vladimír Soběslav.

Ryze česká společnost IT-PRO, kterou před více než deseti lety založila dvojice novopackých podnikatelů, se specializuje na dodávky informačních technologií, výstavbu IT infrastruktury, e-shopů a na Novopacku je také jedním z poskytovatelů internetového připojení.

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, odkud firma získala na pořízení elektromobilu pro podnikatelské účely dotaci, byl stěžejním programem pro podporu českých podnikatelů v programovém období 2014–2020. V současnosti Ministerstvo průmyslu chystá nástupnický program, v němž má být pro české podniky vyčleněno na rozvoj jejich podnikání téměř 80 miliard korun. První výzvy by měly být vyhlášeny počátkem roku 2022.

Podrobné informace k projektu:

  • název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
  • název projektu: Pořízení elektromobilu k podnikatelským účelům společnosti IT-PRO s.r.o.
  • jméno žadatele: IT-PRO s.r.o.
  • termín realizace: 6. 1. 2020 – 23. 6. 2020
  • způsobilé výdaje: 968 861,15 Kč
  • dotace: 290 658,34 Kč
  • popis projektu: Projekt se zaměřuje na pořízení elektromobilu za účelem zahájení přechodu společnosti IT-PRO s.r.o. k nízkouhlíkové dopravě a šetrnějšímu využívání energetických zdrojů.
  • závěry a výsledky: V červnu 2020 došlo k pořízení elektromobilu KIA E-NIRO, který bude využíván pro podnikatelské účely společnosti IT-PRO s.r.o.

foto

foto