V zóně na Vlkově se začíná stavět
16. 09. 2011 Policie « zpět
Nová Paka - Zhruba dvanáct milionů korun bude stát město nedávno zahájená výstavba infrastruktury v průmyslové zóně Vlkov, kde packá firma Enika začala jako první investor budovat své budoucí zázemí.
"Jde o společnou investici firmy Enika a města, které se na ní podílí výstavbou sítí a obslužné komunikace. Do konce roku bychom chtěli dodělat silnici s výjimkou asfaltového povrchu, který bude položen příští rok," oznámil místostarosta Stanislav Albrecht.
Pozemky v průmyslové zóně zakoupili zatím dva zájemci, kromě Eniky tam hodlá stavět také firma, která plánuje provoz stanice technické kontroly motorových vozidel a myčky aut. Podle Albrechta sice probíhají průběžně jednání i s dalšími potenciálními investory, ale žádná z nich dosud nedospěla k dohodě. Důvodem jsou například i striktní podmínky města, které požaduje vytvoření minimálního počtu pracovních míst s ohledem na zastavěnou plochu. "Jednání probíhají, ale v některých případech jsou představy obou stran poněkud rozdílné," připustil Albrecht.
Dodal také, že radnice se chystá upravit ceník pozemků v tamní lokalitě. Novou cenovou mapu připraví v nejbližší době výbor pro rozvoj, který chce hodnotu pozemků v průmyslové zóně rozdělit podle atraktivnosti, především podle jejich polohy. (jn)