Policisté přistihli hned tři opilé řidiče. Jeden nadýchal přes dvě promile
17. 12. 2013 Policie « zpět
Jičínsko - V sobotu 14. prosince kontrolovala před jednou hodinou ranní policejní hlídka v Miletíně v Barákově ulici nákladní vozidlo Škoda Pick-up, které řídil nebo se spíše snažil řídit čtyřicetiletý muž. Byl totiž totálně opilý, neboť měl v dechu 2,05 promile alkoholu.
Z tohoto důvodu si řidič vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční vězení.
Dalšího opilého řidiče kontrolovali policisté v neděli 15. prosince v Ostroměři. V tomto případě se jednalo o osmatřicetiletého cizince, který řídil s téměř 0,6 promile alkoholu osobní vozidlo Škoda Octavia. Za jízdu v opilosti mu hrozí ve správním řízení několikatisícová pokuta a zákaz řízení všech motorových vozidel. Vzhledem k tomu, že se jedná o cizince, který by se mohl správnímu řízení vyhýbat, uložili mu policisté kauci v celkové výši 15 tisíc korun, kterou na místě uhradil.
Do třetice kontrolovala policejní hlídka v neděli 15. prosince krátce před sedmnáctou hodinou ve Starých Smrkovicích nákladní vozidlo Pick-up, které řídil sedmatřicetiletý řidič. Ani on si nelámal hlavu s vypitým alkoholem a s téměř 0,5 promile alkoholu usedl za volant. Kromě toho, že se musel rozloučit se svým řidičským průkazem, mu navíc ve správním řízení hrozí vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.