Se zákazy řízení a pod vlivem drog usedl za volant. Policejní hlídce se snažil ujet a pak i utéct

02. 07. 2021 Policie « zpět

Nová Paka - V úterý 29. června krátce před půlnocí se policejní hlídka rozhodla zastavit a zkontrolovat v Nové Pace v Pražské ulici vozidlo Škoda Fabia, které jelo od centra města směrem na Jičín. Přestože jeden z policistů dával pokyn předepsaným způsobem, a to svítilnou s červeným světlem, řidič pokyn nerespektoval, policistu objel a v jízdě pokračoval. Hlídka okamžitě začala vozidlo pronásledovat. Ujíždějící řidič kličkoval ulicemi, až v Husitské ulici náhle zastavil a dal se na útěk. Po pár desítkách metrů byl policistou zadržen.

Řidič u sebe neměl žádné doklady. Po poskytnutí potřebné součinnosti ho hlídka ztotožnila jako 28letého muže z Trutnovska, který má souběžně dva zákazy řízení všech motorových vozidel. Jeden od správního úřadu s platností od listopadu 2020 do března 2022 a druhý od soudu s platností od konce března 2021 do března 2023. Navíc byl před necelým měsícem přistižen za volantem ve Vrchlabí. Tento případ policisté již ukončili a muž čeká na soud.

Policisté ho podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem, ale test na drogy vyšel pozitivně na amfetamin a metamfetamin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl. Muže nyní čeká opětovné obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což hrozí až dvouleté vězení. por. Iva Kormošová