Muž je obviněn z několika trestných činů, hrozí mu až tři roky vězení

21. 12. 2021 Policie foto: 4 « zpět

Jičín - V těchto dnech zahájili kriminalisté z oddělení obecné kriminality z územního odboru Jičín trestní stíhání 23letého muže z Jičínska, který čelí obvinění ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky, těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, maření výkonu úředního rozhodnutí a krádeže, kterých se měl dopustit v průběhu pěti měsíců.

Vyšetřovatelé došli k závěru, že muž se měl na začátku srpna letošního roku vloupat do kůlny, ze které měl odcizit motocykl s helmou, přičemž za přečin krádež byl již v minulosti odsouzen. Na začátku září pak měl neoprávněně užívat motorové vozidlo svého bývalého zaměstnavatele. Na začátku listopadu "oslavil" své 23. narozeniny tak, že i přes platný zákaz řízení usedl za volant motorového vozidla a po pár ujetých kilometrech zřejmě z důvodu nepřizpůsobení rychlosti dostal smyk, v jehož důsledku s vozidlem sjel z komunikace, kde vůz narazil do stromu a skončil na travnatém porostu. Při dopravní nehodě utrpěl těžká zranění spolujezdec. Policisté při dechové zkoušce muži opakovaně naměřili přes 2 promile alkoholu v dechu.

Policisté vyčíslili výši škody na 25 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí muži za tyto trestné činy trest odnětí svobody až na dobu 3 let. por. Mgr. Lucie Konečná

Foto: Policie ČR

foto

foto

foto

foto