Nehoda skončila požárem vozidla, řidič byl pod vlivem alkoholu

06. 01. 2022 Policie foto: 3 « zpět

Střevač - Jičínští dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, kterého se měl dopustit 21letý mladík.

Ten jel dnes, ve čtvrtek 6. ledna, krátce po třetí hodině ranní osobním automobilem značky Ford po silnici II. třídy ve směru od Libáně na Střevač. V katastru obce Střevač zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal na mokré vozovce smyk, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do betonového mostku s kovovým zábradlím. Po nárazu začalo vozidlo hořet.

Řidiče si do své péče převzali záchranáři, kteří ho převezli na vyšetření do nemocnice. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 1,42 promile. Mladík s naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nežádal. Policisté mu následně zadrželi řidičský průkaz.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 135 tisíc korun. Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření jičínských policistů. por. Ing. Eliška Majerová

Foto: Policie ČR

foto

foto

foto