Krádež kmenové pásové pily, škoda je přes 100 tisíc. Policisté žádají o pomoc případné svědky

22. 04. 2022 Policie foto: 1 « zpět

Nová Paka - Policisté obvodního oddělení Nová Paka se aktuálně zabývají případem krádeže kmenové pásové pily na zpracování kulatiny. Dosud neznámý pachatel měl v době od 1. dubna 14. hodin do 6. dubna 14. hodin odcizit z volně přístupné neoplocené zahrady v Lázních Bělohradě, části Uhlíře, kmenovou pásovou pilu značky Holzmann BBS550 červené barvy.

Pachatel tímto protiprávním jednáním způsobil majiteli škodu ve výši 110 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili na výše uvedeném místě a v inkriminovanou dobu podezřelou osobu, osoby, případně podezřelé vozidlo - větší dopravní prostředek jako např. dodávku, přívěs, nákladní vozidlo, valník.

Všechny důležité poznatky k osobě, osobám či vozidlu sdělte přímo policistům obvodního oddělení Nová Paka na telefonním čísle 974 532 651, případně prostřednictvím bezplatné linky 158. Za pomoc policie děkuje. por. Ing. Eliška Majerová

Foto: Policie ČR

foto