Týrání, krádeže, porušovačka. To vše má na svědomí 33letý recidivista

01. 09. 2022 Policie « zpět

Jičín - Jičínští kriminalisté obvinili 33letého recidivistu ze spáchání přečinů týrání osoby žijící ve společném obydlí, krádeže a porušování domovní svobody. Muž měl po dobu minimálně jednoho roku, zejména pod vlivem návykových látek, opakovaně vulgárně i nepravidelně fyzicky napadat a hrubě oslovovat svou o 10 let starší družku. Policejní komisař ho dále viní z minimálně 11 skutků krádeže, kdy měl na území Jičínska ukrást několik jízdních kol, elektrokoloběžku, mobilní telefon, notebook, hotovost, kabeláže, nářadí a dokonce i potraviny, to vše v celkové výši téměř 100 tisíc korun.

Krádeží se měl dopouštět, ačkoliv byl rozhodnutím Okresního soudu v Jičíně na jaře tohoto roku odsouzen k trestu odnětí svobody podmíněně v trvání 12 měsíců se zkušební dobou na 3 roky.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho v dnešních dopoledních hodinách eskortovali do vazební věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestnou činnost hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na 4 roky. por. Ing. Eliška Majerová