Na vině mikrospánek? Dvě nehody během necelých 5 hodin

30. 09. 2022 Policie foto: 5 « zpět

Kumburský Újezd, Sobotka - Přeceňování vlastních sil se nevyplácí. Pokud se řidič cítí unavený, měl by si co nejdříve najít vhodné místo pro zastavení. I krátký odpočinek, kdy se projde nebo protáhne, může zamezit dopravní nehodě.

Ve čtvrtek 29. září totiž vyjížděli jičínští dopravní policisté v rozmezí necelých 5 hodin k dopravním nehodám zřejmě způsobeným právě únavou řidičů.

V poledne 49letý řidič vozidla značky Škoda Octavia, který jel po silnici I/16 ve směru od Nové Paky na Jičín, zřejmě vlivem únavy na přímém úseku komunikace za Kumburským Újezdem přejel vlevo přes dva protisměrné pruhy, kde narazil do protijedoucích osobních automobilů Škoda Octavia a Škoda Fabia. Fabia po střetu skončila v silničním příkopu. Stejně starý řidič vozidla Škoda Fabia byl s vážným zraněním letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řidič vozidla Škoda Octavia, který přejel do protisměru, byl převezen do nemocnice v Jičíně. Ke zranění jiných osob nedošlo. U řidičů automobilů Škoda Octavia vyloučili policisté přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou. U řidiče vozu Škoda Fabia nebylo možné dechovou zkoušku vzhledem ke zranění provést.

Krátce před půl pátou odpoledne na silnici I/16 v katastru Sobotky ve směru od Jičína na Mladou Boleslav 58letý řidič automobilu značky Renault zřejmě vlivem únavy nereagoval na kolonu vozidel stojících na úseku s kyvadlovým řízením dopravy a čelně narazil do zadní části stojícího vozidla značky Peugeot. Vlivem nárazu bylo vozidlo Peugeot odhozeno vpřed, kde narazilo do před ním stojícího vozidla značky DS. Sedmašedesátiletá řidička vozu Peugeot byla se zraněním předána do péče lékařů a převezena do nemocnice v Jičíně. U všech zúčastněných řidičů vyloučili policisté přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou.

Přesná příčina a veškeré okolnosti dopravních nehod jsou předmětem dalšího šetření jičínských policistů. por. Ing. Eliška Pospíšilová

Více preventivních informací o únavě za volantem a mikrospánku naleznete ZDE.

Únava řidičů, prohlédnout video.

Nehoda Kumburský Újezd (snímky 1-3), nehoda Sobotka (snímky 4 a 5). Foto: Policie ČR

foto

foto

foto

foto

foto