Starší dorostenci se razantně přiblížili k mistrovskému titulu, ve zbývajících kolech jim stačí získat bod
13. 04. 2011 Házená « zpět
Frýdek-Místek - Velmi kvalitní soupeř čekal v neděli 10. dubna obhájce titulu ve Frýdku-Místku. Domácí si vedou, ač jsou nováčkem soutěže, velmi dobře. Dokázali porazit Duklu i Karvinou. Čekal se tedy tuhý boj a očekávání bylo zcela naplněno.
SKP Frýdek-Místek - HBC Jičín 24:31 (9:13)
Jičínští si byli dobře vědomi, co je ve Slezsku čeká. Obavy se naplnily, proti Jičínu nastoupil sebevědomý domácí celek, který předváděl kvalitní hru. Jičínští však byli připraveni, chtěli potvrdit, že jsou nejlepším celkem první ligy. Domácí jičínskému celku nic nedarovali. Vycházeli z nekompromisní, tvrdé obrany, podporované výborným výkonem brankáře Pyška, v útoku se dokázali prosazovat především z pivota a křídel. Jičínští naštěstí dokázali v počátku zápasu domácím odskočit, vytvořili si vedení 6:2 a neustále si udržovali nejméně dvoubrankový náskok. Nedokázali však proměnit všechny šance, které si vypracovali. Soupeř těchto zaváhání využíval a neustále zle dotíral na jičínskou obranu. Ta tentokrát nehrála až tak neomylně. Často se v ní objevila okénka a ani Machalický v brance nestačil vždy střelce domácích pochytat. V útoku měli naštěstí nabito ostrými Babák a Josef a tak se snaživý soupeř k většímu snížení jičínského náskoku nedostal. Poločasový náskok byl pro hosty příjemný, ale bylo jasné, že nic neřeší.
Druhý poločas začali domácí náporem, hosté jen těžko odolávali. Bylo to také tím, že hráli pravidelně oslabeni, ač k tomu v řadě případů nebyl vůbec důvod. V polovině druhé půle museli postupně za červenou kartu za třetí vyloučení ze hřiště Drbohlav a Zeman. To bylo citelné oslabení, Drbohlav chyběl hlavně v obraně, Zeman v útoku. Domácí vycítili šanci, vrhli do zbytku zápasu vše, ale Jičínští se nedali. Neustále si dokázali držet nejméně čtyřbrankový náskok a i přes nepřízeň rozhodčích dokráčeli do vítězného konce. Stálo je to však mnoho sil.
Hostující celek se opíral o výkon Babáka, Josefa v útoku, v obraně byl do svého vyloučení i přes několik chyb vidět Drbohlav, stejně jako Zeman v útoku. Tentokrát nebyl tolik výrazný v obraně Svoboda, také velké procento neproměněných šancí z křídel, ale i brejků či náskoků by se příště nemuselo vyplatit. Celkově však byli hosté lepší a po zásluze se posunuli ke kýžené obhajobě.
Sestava Jičína: Machalický, Harbich - Babák 14/1, Josef 6/2, Svoboda 4, Zeman 3, Dvořák 2, Drbohlav a Bednář 1, Folta, Bartoš, Šebík a Ženatý.
Fakta - sedmičky 7/6:5/3, vyloučení 4:11, ČK 0:2, 76 diváků. Rozhodčí T. Fiala a P. Jaroň.
Sled branek: 0-1, 2-6, 4-7, 5-9, 7-9, 8-11, 9-13, 10-15, 11-17, 15-21, 19-23, 20-26, 21-28, 23-30, 24-31.
Tato výhra přiblížila jičínský celek na dosah mistrovskému titulu. Ve zbývajících třech zápasech jim stačí získat jediný bod. V cestě jim jako první bude stát tuto neděli další kvalitní soupeř - Talent Plzeň. (kt)