Martin Šlégl v úvodním závodě Jičínské cykloligy rozdrtil konkurenci o 43 sekund

01. 05. 2011 Cyklistika foto: 2 « zpět

Jičín - Ve středu 27. dubna vstoupil do svého 12. ročníku seriál silničních cyklistických časovek - Jičínská cykloliga 2011. Na cyklisty čekalo ideální počasí, především úvodní polovina startovního pole měla dokonce téměř bezvětří, nejsilnější skupina startující na závěr se již ale musela prát se zvedajícím se větrem, a především to rozhodlo, že traťový rekord o 11 sekund odolal.

Za podpory oddílu Cyklo ski J. Žitník a jeho příznivců připravili pořadatelé na úvod 14 km dlouhý chronometr z Jičína přes Ostružno do Lochova a zpět. Na startovní čáru se postavilo celkem 48 cyklistů a cyklistek.

Na startu se objevili vítězové hned šesti ročníků Jičínské cykloligy. Svůj poslední závod úspěšné kariéry v kategoriích masters absolvoval (dojel na 36. místě) Ivan Pírko (Cyklo ski J. Žitník), který se v roce 2001 stal prvním vítězem seriálu. Všichni jeho přátelé i soupeři mu tímto přejí stále hodně vitality při pěší i cyklo turistice, která je nyní jeho největším hobby.

Karel Horák (Cyklo ski J. Žitník), vítěz seriálu z let 2004 a 2005, vybojoval 14. příčku. Jeho oddílový kolega Ondřej Mikule, lídr seriálu v roce 2009, byl o 21 sekund rychlejší a bral tentokrát 11. pozici.

Mezi největší favority patřil na rovině rekordman trati Martin Šlégl (vítěz seriálu z let 2007 a 2008), který chtěl po loňské porážce o pět sekund od Rudy Cogana opět prvenství získat do svého držení. Ale byli tu i další specialisté na rovinaté časovky, David Hysek, Radek Beneš, Michal Benda, loni stále se lepšící Martin Háze či triatlet Rudolf Cogan.

Hned pětice závodníků od čtvrtého do osmého místa se vměstnala do rozdílu pouhých devíti sekund. Rudolf Cogan vybojoval letos osmou příčku časem 21:16, příjemným překvapením je sedmá příčka novopackého Jana Novotného 21:14. Radek Beneš z ACC Mladá Boleslav vybojoval příčku šestou (21:12) a o jednu sekundu rychlejší Jakub Nechanický (SSC Železný Brod) se stal dalším příjemným překvapením závodu, když se dokázal prosadit na vynikající 5. příčku. Jilemnický Martin Háze, hájící barvy KC Slavia Praha, si časem 21:07 dojel pro místo čtvrté. Pouhé dvě sekundy pak v boji na dálku rozhodly o druhé příčce Davida Hyska (IB Alcudia - 20:47) před Michalem Bendou z Haratic (20:47). Jednoznačně nejlepší výkon však předvedl mladoboleslavský Martin Šlégl, který letos nově hájí barvy celku BMC SAVO. Vítězstvím o drtivých 43 sekund a časem 20:04 prokázal, že je letos opět skvěle připraven a po třech letech možná opět bude útočit na celkový triumf v Jičínské cyklolize.

Nejrychlejší čas v kategorii masters nad 50 let zajel stejně jako v předchozích dvou letech Jaroslav Holík (21:23 - SKC Pečky) před Stanislavem Svárovským (22:19 - KC Kooperativa). Mezi ženami potvrdila roli zdejší jedničky jičínská juniorka Vendula Kuntová (GT CZECH TEAM), která časem 24:03 o osm sekund předčila Janu Špicarovou (Cyklo Špicar Jilemnice).

Mezi dorostenci jednoznačně na 14kilometrové trati kraloval jičínský Lukáš Kunt (Remerx Kolín), který jako starší žák všechny doslova šokoval časem 22:26 a absolutní dvacátou příčkou.

Druhý závod cykloligy startuje již ve středu 4. května od 17.30 v Soběrazi. Jede se novinka v kalendáři seriálu: stoupání na Klepandu, dále přes Syřenov a Krsmol až ke křižovatce před obcí Brdo. (jk)

Výsledky a propozice jednotlivých závodů jsou pravidelně zveřejňovány na stránkách www.jicinskacykloliga.ic.cz.

Další program seriálu: 4. 5. Klepanda-Syřenov, 18. 5. Tábor, 8. 6. Bukvice, 29. 6. Košov, 13. 7. Robousy-Popovice, 27. 7. Prachovák.