Mistrovství ČR v maratonu horských kol hostil Most

24. 05. 2011 Cyklistika « zpět

Most - Nejlepší bikeři a bikerky České republiky si dali o víkendu dostaveníčko v Mostě, kde se konalo Mistrovství ČR v maratonu horských kol. Na velmi technické a specifické trati o délce 67 kilometrů dokázal Pavel Boudný zúročit svou maratonskou formu a jako jediný zajel závod pod 3 hodiny. Vicemistrem republiky se stal Michal Bubílek z týmu Kellys Bikeranch. Ženám kralovala Pavlína Šulcová (Merida Biking).

Neztratili se ani bikeři z našeho regionu. Velmi dobrý závod zajel Jiří Štefan z Lázní Bělohradu, který ve své kategorii vybojoval 12. příčku a celkově dosáhl 39. nejlepšího času. "Takovouto trať, kde strmé výjezdy střídají ještě strmější a velice nebezpečné sjezdy, lze okusit pouze v Mostě. Závod byl po páteční průtrži poměrně těžký, zvláště první polovina trati byla hodně mokrá a kluzká," líčil záludnosti mistrovského závodu bělohradský biker hájící barvy celku Carla.kupkolo.cz.

Ondřej Mikule z Cyklo ski J. Žitník projel cílem jen o necelé čtyři minuty později a i on bral ve své kategorii dvanáctou příčku, když absolutně figuruje na 47. pozici. Jičínský Štěpán Trmata poté uzavírá šestou desítku celkového pořadí (v kat. 16.) a jen o jedno místo za ním figuruje ve výsledkové listině novopacký Radek Ostrčil. Skvěle zvládl kratší trasu junior Tomáš Kalojíros, který bral mezi juniory čtvrtou příčku a celkově zajel sedmý čas. (jk)