V blátě Malevilu uspěli i bikeři z Jičínska

28. 06. 2011 Cyklistika « zpět

Jablonné v/P - Celkem na dvanáct set bikerů a bikerek ze 17 států se postavilo na start 12. ročníku Malevilu, jednoho z nejprestižnějších bikových maratonů v ČR. Příští rok se pojede na této trati Mistrovství Evropy, a tak pro spoustu předních vytrvalců to byla příprava na tento vrcholný podnik. Trať vedoucí převážně Lužickými horami, a to jak na české, tak německé straně hranice, nabídla letos po vydatném nočním dešti bláto a extrémně těžký terén.

Nejdelší trasa dlouhá 107 kilometrů s převýšením přes 3000 m dokonale prověřila všechny sportovce. Nejrychlejší byl nakonec v čase 4 hodiny 29 minut Jan Jobánek (Merida) o 31 sekund před Václavem Ježkem (Alpine Pro Author).

Na trati bojovala i početná skupina jezdců z Jičínska a Lomnicka. Skvěle jel Dan Polman (Duratec Nová Paka), ale zhruba 10 km před cílem píchnul a z 12. místa se propadl na 46. Velká škoda. Nejrychlejší z místních tak byl 15. Petr Kordík (Maraton centrum Jičín), který navíc vybojoval třetí příčku ve své kategorii 30-39 let. Ondřej Mikule z Cyklo ski J. Žitník dosáhl třicátého času (v kat. hobby 9.) a jen necelé tři minuty za ním projel cílem na 32. místě (v kat. 30-39 let 8.) jičínský Štěpán Trmata v barvách celku Alltraining Lawi Team. (jk)