Jičínští házenkáři zahajují přípravu na další sezonu. Kádr dozná změn

21. 07. 2011 Házená « zpět

Jičín - Velmi rychle končí extraligovým jičínským házenkářům období zaslouženého volna a za dveřmi je již tak nepopulární letní úmorný "dril", jehož cílem je co nejlépe se připravit na start dalšího ročníku nejvyšší soutěže.

Jičínský extraligový celek obsadil v minulé sezoně sedmou příčku, čímž zopakoval umístění z předchozí sezony 2009/2010. Je ale nutné přiznat, že vedení klubu, realizační tým a samotní hráči mysleli přece jen na lepší umístění.

Protože uplynulý soutěžní ročník skončil až na začátku června, dostali házenkáři Jičína proti předchozím sezonám na doléčení drobných šrámů a k celkové regeneraci delší volno. K prvnímu tréninku se jičínští muži sejdou společně s oběma dorosteneckými týmy v pondělí 25. července.

První dvoutýdenní blok bude zaměřen na znovuobnovení fyzické kondice a vyvrcholí čtyřdenním soustředěním ve sportovním komplexu v Českém Dubu. Poté bude příprava pokračovat v domácím prostředí, to se již házenkáři přesunou také do sportovní haly a zaměří se na rozvoj a zdokonalování individuálních činností a spolupráci dvojic a trojic. Prvním větším herním testem bude ve dnech 20. až 21. srpna mezinárodní turnaj v Novém Veselí.

Závěrečná třítýdenní fáze proběhne opět v domácím prostředí a její součástí bude 4. ročník tradičního domácího letního turnaje Kers Cup 2011. Ten proběhne v místní sportovní hale ve dnech 26. až 27. srpna za účasti extraligových týmů Dukly Praha, Talentu Plzeň, Jiskry Třeboň a domácího HBC Ronal Jičín. Poté již bude vše směrováno na ostrý start extraligové sezony. Jičínští přivítají v prvním kole v neděli 11. září od 17 hodin Cement Hranice.

Kádr dozná určitých změn

Jičínské příznivce bude zcela jistě zajímat složení extraligového týmu. Ke změně dochází ve složení realizačního týmu, dlouholetého vedoucího týmu Vladimíra Boháčka střídá bývalý brankář Petr Kynčl. Přestože podoba hráčského kádru ještě není definitivní a stále probíhají jednání, některé změny jsou již známy. Na angažmá do německého Hermsdorfu odchází levoruký Ondřej Masák, v jednání je odchod Jakuba Kolomazníka do Lovosic.

Naopak definitivní přesun do Jičína stvrdil Michal Kraus, posílit pozici na brankářském postu přichází Lukáš Kurial, jenž v minulosti působil v pražské Dukle a Plzni. Na hostování by měl do Jičína přijít ze Dvora Králové Jiří Groh, který v jičínském klubu působil na krátkou dobu také v uplynulém soutěžním ročníku. Na hostování by měl z Náchoda také přijít Jan Hrachový, na post pivota se po několika sezonách vrací jičínský odchovanec Daniel Kriso.

Do prvoligového B týmu mužů s možností poprat se o místo v sestavě extraligového "áčka" znovu přichází dlouholetý hráč Jičína a odchovanec Hradce Králové David Kořínek. Za návrat může být považováno také opětovné zapojení dorosteneckého reprezentanta Jana Vocáska, jenž se zotavil po operaci ramene a měl by být velkým přínosem. V jičínském celku by se měl stejně jako v jarní části soutěžního ročníku 2010/2011 objevit Jan Josef ml. Prostor určitě dostanou rovněž další mladí odchovanci jičínské házené.

Tolik první informace o jičínských házenkářích. Popřejme hráčům kvalitní přípravu bez vážnějších zranění a mnoho štěstí v nové sezoně. (bama)