Bikeři z našeho regionu se v Chrastavě neztratili

06. 09. 2011 Cyklistika foto: 1 « zpět

Chrastava - Jubilejní desátý ročník tradičního závodu horských kol, který se konal v Chrastavě pod názvem Bike Babí léto, nezůstal svému názvu nic dlužný. Bikery skutečně přivítalo krásné babí léto a po mnoha deštivých maratonech v průběhu letní sezony si mohli konečně užít suché tratě a radovat se ze sluníčka.

Organizátoři pro závodníky, mezi nimiž byla i početná skupina bikerů z našeho regionu, přichystali čtyři tratě, které vedly krásnou krajinou Podještědí.

Na startu v královské distance o délce 88 km nechyběl mezi 68 startujícími výborný packý biker Dan Polman, který dojel celkově na čtvrtém místě, ve své věkové kategorii druhý. Tento závod na nejdelší trati vyhrál s náskokem čtrnácti minut elitní biker Michal Bubílek z týmu Kellys Bikeranch.

Výsledky (88 km): 1. Michal Bubílek (Kellys Bikeranch) 3:10:21, 2. Vlastimil Veverka (Rock Machine - Cyklomax) 3:24:32, 3. Tomáš Barták (Remerx cycling team Kolín) 3:31:15, 4. (2. v kat.) Daniel Polman (Duratec Nová Paka) 3:31:21, 32. (8.) Martin Fikar (BAC BAKAKO ZV80 - Nová Paka) 4:23:03, 34. (2.) Jiří Kazda (Maraton centrum Jičín) 4:27:07, 36. (6.) Karel Švábek (Maraton centrum Jičín) 4:30:31, 50. (13.) Pavel Adamů (Cyklo ski J. Žitník) 4:40:44, 57. (23.) Zbyněk Urban (Cyklo ski J. Žitník) 5:03:30.

Na trati o délce 55 km zvítězil Pavel Jindra, který dojel v čase 2:17:28. Celkově patnáctý mezi 216 startujícími v čase 2:42:26 dojel Vít Řehák (Maraton centrum Jičín), který zároveň obsadil 2. příčku v kategorii juniorů. O jednu příčku za ním dojel Michal Luňák (BAC BAKAKO ZV 80 Nová Paka) v čase 2:42:27.

Na trati dlouhé 33 km skončil na celkovém 4. místě (2. v kat.) Vojtěch Vaníček 1:37:31 (BAC BAKAKO ZV 80 Nová Paka). Zvítězil Filip Kubín (SP Velo Praha) v čase 1:32:34.

Na nejkratší trati dlouhé 22 km se blýskla celkovým 5. místem a 2. místem v kategorii Iveta Danilová (BAC BAKAKO ZV 80 Nová Paka), která do cíle dojela v čase 1:48:16. (bas)

Na snímku Dan Polman (první zleva) Foto: Šárka Polmanová