Rekordní počet závodníků na startu druhého závodu Jičínská Merida MTB Tour

01. 06. 2012 Cyklistika « zpět

Bradlecká Lhota - Druhým dílem seriálu Jičínská Merida MTB Tour 2012 byl ve středu 23. května závod na trati, která z velké většiny kopírovala předešlou Jičínskou 50. Na startu se sešlo rekordních 50 cyklistů a cyklistek. Nejen kvantitou, ale i kvalitou nabitý peloton zdolal Bradlec a posléze se vydal přes Ploužnici na Tábor.

Trať byla dlouhá 8,2 km s převýšením přes 400 m. Po startu v úvodním stoupání se oddělila skupinka V. Vomáčko (Remerx MERIDA), D. Polman (lidé&HORY Duratec), M. Vlášek (Kellys Bike Ranch). Za vrcholem Bradlece k nim ještě "doskočil" Š. Trmata (All Training) a O. Mikule (Cyklo ski J. Žitník). V nájezdu do křížové cesty nastoupil mladý V. Vomáčko a kontrolovaně si došlápl pro druhé vítězství v seriálu. Druhý skončil M. Vlášek před D. Polmanem. Nejrychleji na Tábor vyjela V. Kuntová (GT Bicycles Oportunity).

Propozice a ostatní informace k seriálu naleznete na www.fitclubjicin.cz či na tel. 737 948 738 u Petra Kordíka. Petr Kordík