Mladý Jirka Šorm vyhrál Pohár Svazu cyklistiky

06. 11. 2012 Cyklistika « zpět

Nová Paka - Patnáctiletý novopacký cyklista závodící za královédvorský tým Carla Kupkolo zvítězil v letošní soutěži pořádané Svazem cyklistiky Královéhradeckého kraje.

Tento celoroční Pohár obsahoval 2 silniční a 2 MTB závody. Jirka Šorm vyhrál s přehledem oba závody na silnici, jedním z nich byla časovka. V prvním MTB závodě na horském kole obsadil druhé místo. Součet 140 bodů z uvedených tří závodů mu stačil na celkové první místo v celém Poháru. "Vítězství Jirky je o to cennější, že se svými patnácti lety je v nejmladším ročníku kategorie, kterou vyhrál," sdělil spokojený otec Jirka Šorm senior. (bas)

Pořadí: 1. Jiří Šorm (Carla Kupkolo) 140 bodů, 2. Lukáš Slavík (Apache Loko Trutnov) 130 bodů, 3. Jakub Fejfar (Apache Bike team Úpice) 105 bodů.