Tomáš Malík vítězem úvodní časovky Jičínské cykloligy 2013

29. 04. 2013 Cyklistika « zpět

Jičín - Ve středu 24. dubna vstoupil do svého 14. ročníku seriál silničních cyklistických časovek - Jičínská cykloliga 2013. Na startovní čáru se za krásného počasí postavilo celkem 31 cyklistů a cyklistek. Za podpory oddílu Cyklo ski J. Žitník a jeho příznivců připravili pořadatelé 14 km dlouhý chronometr z Jičína přes Ostružno do Lochova a zpět.

Druhý a třetí muž loňského konečného pořadí Jičínské cykloligy si to rozdali v úvodním podniku sezony 2013 o prvenství. Ve prospěch železnobrodského Tomáše Malíka (20:31) rozhodlo osm sekund, o které byl rychlejší než druhý Karel Prager (Vinohradské šlapky, 20:39). Ještě těsnější byl souboj o třetí příčku, který pro sebe rozdílem čtyř sekund rozhodl David Hysek (IB ALCUDIA) 21:21 před hořickým Miloslavem Rysem 21:25. Že se sešla velmi silná konkurence právě mezi jezdci nad 50 let, potvrzuje po Pragerovi a Rysovi také pátý nejlepší v cíli Zdeněk Černý (SKC Pečky).

Mezi ženami kralovala Ivana Hysková (24:15) před svou sestrou Andreou (24:19). Mezi dorostenci byl nejlepší Vojtěch Kudrnáč (22:12) ze SKI Lomnice nad Popelkou, který dojel celkově na výborném osmém místě o čtyři sekundy před Ondřejem Mikulem z pořádajícího Cyklo ski J. Žitník.

Druhý závod cykloligy startuje ve středu 15. května od 17.30 v Bradlecké Lhotě. Pojede s oblíbené stoupání s hromadným startem až k vrcholu Tábora. Výsledky a propozice jednotlivých závodů jsou pravidelně zveřejňovány na internetových stránkách www.jicinskacykloliga.ic.cz. (jk)