Sedm set bikerů přilákal do Bělohradu Podkrkonošský maraton

16. 08. 2013 Cyklistika foto: 12 « zpět

Lázně Bělohrad - Téměř sedm stovek účastníků přilákal v sobotu do Lázní Bělohradu Podkrkonošský maraton, který vyznavačům bikových závodů nabídl trasy dlouhé 90 a 50 kilometrů.

Maraton se těšil nejen zájmu bikerů, ale i diváků, kteří sledovali závodníky přímo ve městě, kudy vedla úvodní část závodu. Na start tratě dlouhé 90 kilometrů se postavilo na 160 závodníků, mezi nimiž byl nejlepší Michal Kaněra (Ghost mojekolo.cz) v čase 3:38:36, druhý dojel se ztrátou 1:15 Martin Splítek (Ivar CS - Author team), třetí Jakub Šilar (Cyklotrenink-Giant) ztratil na vítěze 4:23. V závodě na 50 kilometrů prvenství získal Tomáš Berger (Carla-Kupkolo.cz) v čase 1:51:59, pouhé tři vteřiny za ním dojel Martin Hušek (Big Shock Team), třetí byl Daniel Valášek (Ivar CS - Author team), který na vítěze ztratil 53 vteřin.