Dan Polman zahájil sezonu v Hradci Králové a vyhrál

21. 01. 2014 Cyklistika « zpět

Nová Paka - Biker Dan Polman zahájil sezonu již tradičně lednovým cyklistickým závodem Winter Hradec Králové. Z několika nabízených tras si vybral dvacetikilometrový okruh, na kterém ve velmi silně obsazené kategorii mužů nad 24 let (startovalo 97 bikerů) zvítězil.

Trať se startem a cílem u rybníka Biřička na okraji Hradce Králové vedla po širokých lesních cestách, které umožňovaly celkem snadné předjíždění. "Jsem rád, že jsem si vybral pouze jeden okruh, protože v té bahenní lázni plně dostačoval. Škoda, že nebyla teplota o dva stupně nižší, na umrzlém povrchu by byla jízda daleko příjemnější. Ale i tak jsme si užili fajn zpestření této vyloženě cyklistické zimy," uvedl Dan Polman, který závodí v dresu lidé&HORY DURATEC. Závod absolvoval Polman průměrnou rychlostí 23,24 km/h.

Výsledky: 1. Daniel Polman (lidé&HORY DURATEC) 0:51:38,47, 2. Martin Černocký (INKOSPOR) 0:52:28,02, 3. Lukáš Janků (Logicky.cz) 0:54:51,68. Závod na dva okruhy vyhrál domácí biker Martin Horák. (bas)