Jičínská cykloliga má za sebou první závod

24. 04. 2014 Cyklistika « zpět

Jičín - Prvního závodu Jičín - Lochov - Jičín letošní Jičínské cykloligy se zúčastnilo 34 závodníků, největší zastoupení měli jezdci týmů SSC Železný Brod, IB Alcudia a SKC Pečky.

V letošním roce došlo k několika úpravám v organizaci a výsledcích Jičínské cykloligy: ze 7 vypsaných se bude počítat závodníkům 5 nejlépe odjetých závodů, závodníci jsou rozděleni do kategorií dorostenci, dorostenky, ženy, muži A (17-39 let), muži B (40-49) a veteráni (50 a více let).

Vítězové jednotlivých kategorií a tři nejlepší v absolutním pořadí získají od sponzorů hodnotné ceny - hlavním sponzorem zůstává nadále Cyklo ski J. Žitník, ale díky patří i dalším sponzorům, a to firmám Novoplast PP, EASTMOP, VELLA Náchod a Progresscycle Hostivice.

Za teplého a proměnlivého počasí dosáhli jezdci výborných výkonů. První vyjel a první skončil Lukáš Kunt (kategorií dorostenec), který zvítězil ve výborném čase 19:36, což je nový rekord trati. Druhé místo obsadil Tomáš Malík z SSC Železný Brod v čase 20:01, který za sebou nechal svého týmového kolegu Jakuba Nechanického (20:23), bramborovou medaili obsadila o 1 sekundu horším časem stálice Jičínské cykloligy Martin Šlégl z BMC (vítěz kategorie muži B). Mezi ženami nenašla přemožitelku Vendula Kuntová, která v čase 22:25 obsadila celkově 13. místo. Mezi veterány zvítězil přesvědčivě Miloslav Rys z Hořic (21:20), který se celkově dokázal prosadit na 9. místo.

Jičínské cykloliga pokračuje druhým závodem ve středu 14. května, kdy se jede Bukvice. Všichni příznivci cyklistiky jsou zváni. Martina Hrdinová

Výsledky 1. závodu (Jičín - Lochov - Jičín)

1. (D) Lukáš Kunt (REMERX Kolín) 19:36 (80 bodů)

2. (M1) Tomáš Malík (SSC Železný Brod) 20:01 (76)

3. (M1) Jakub Nechanický (SSC Železný Brod) 20:23 (73)

4. (M2) Martin Šlégl (BMC) 20:24 (70)

5. (M1) Michal Benda (Cyklo Benda) 20:29 (67)

6. (M1) Aleš Zeman (SSC Železný Brod) 20:43 (64)

7. (M1) Jakub Menšík (SSC Železný Brod) 20:45 (61)

8. (M2) David Hysek (IB ALCUDIA) 20:58 (58)