Biker Dan Polman dvakrát ve své kategorii na bedně

20. 05. 2014 Cyklistika « zpět

Nová Paka - Packý biker Dan Polman se zúčastnil dvou po sobě jdoucích závodů horských kol.

Nejprve v sérii MTB závodů Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 odjel atraktivní závod v Liberci na 54 km. Zde si odjel 2 okruhy s prudkými stoupáními a rychlými sjezdy na značně rozmoklé trati. Z 230 závodníků skončil celkově sedmnáctý v čase 2:15:21, když ve své věkové kategorii 30-39 let vybojoval výborné druhé místo. Celkovým vítězem závodu se stal Tomáš Tvrdík (2:00:40).

Poté se Polman poprvé ve své cyklistické kariéře zúčastnil závodu Author 50 Bezděz. Tento 50kilometrový okruh s převýšením pouhých 470 m je považován za rychlou bikovou časovku. Letos ale po vytrvalém dešti bylo rozměklé písečné podloží hodně pomalé. Největšími překážkami byl bezpočet hlubokých louží přes celou šíři cesty. Takže se z toho nakonec vyklubal těžký závod. Za těchto podmínek dokončilo závod z více než osmi stovek startujících pouze 716 bikerů.

Vítězem letošního ročníku Author 50 Bezděz se stal již tradičně český elitní jezdec Václav Ježek, druhé místo obsadil o šestnáct let mladší kolega z týmu IVAR CS Author Team Daniel Valášek a třetí dojel Martin Splítek (Specialized). Dan Polman (lidé&HORY Duratec) dojel na celkovém 8. místě, v kategorii 30-39 let byl druhý se ztrátou necelých 4 sekund na 1. místo.

Výsledky Author 50 Bezděz: 1. Václav Ježek (IVAR CS AUTHOR TEAM) 1:28:11.1, 7. (1. v kat. 30-39 let) Ota Zima (Kellys Bikeranch Team) 1:37:54.3, 8. (2. v kat. 30-39 let) Daniel Polman (lidé&HORY Duratec) 1:37:58.1.

Česká televize připravila 25minutový sestřih, který můžete sledovat na stanici ČT Sport 23. května ve 14.25 a později na internetu na stránce iVysílání ČT Sport. (bas)