Jičínská 50 přilákala stovky závodníků

03. 06. 2014 Cyklistika « zpět

Jičín - Devátý ročník MTB půlmaratonu WEBER Jičínská 50 je minulostí. V sobotu se na trať dlouhou 25 kilometrů postavilo 130 závodníků, do cíle dorazilo 122, hlavní 50kilometrovou trasu si zvolilo 335 cyklistů, klasifikováno jich bylo 296. Závodní atmosféru si přišly vyzkoušet i desítky dětí.

V pětadvacetikilometrovém závodě si nejlépe vedl Jan Souček, druhý skončil Martin Lepič, třetí František Vagenknecht. Vítězem padesátikilometrového okruhu se stal Michal Kaněra, druhý dojel Michal Bubílek, třetí Martin Splítek. V závěrečném FABIO PRODUKT kritériu elitních jezdců, které se jelo na Lidickém náměstí, si nejlepší z hlavního závodu pořadí vyměnili. Zvítězil Michal Bubílek před Michalem Kaněrou, na třetím místě dojel Martin Splítek. V rámci doprovodného programu byla připravena hudební produkce i benefiční jízda pro společnost Apropo. (red)