Polman a Vagenknecht stáli v Krkonošáku na bedně

01. 07. 2014 Cyklistika foto: 1 « zpět

Lomnice n/P - Poslední červnovou sobotu zaplnili areál skokanských můstků v Lomnici nad Popelkou bikeři. Byl tu start i cíl Bikemaratonu Krkonošák.

Závodníci si mohli vybrat z tratí dlouhých 89, 46 a 23 km. Minimální počet asfaltových úseků a naopak slušné zastoupení úzkých a méně upravených lesních cest dělají z tohoto závodu oblíbené klání pro bikery.

Pačákům se na Krkonošáku velice dařilo a nikoho nenechali na pochybách, že mají formu. Na nejdelší trati (89 km, převýšení 2400 m) dojel Pačák Dan Polman (lidé&HORY Duratec) ze sedmaosmdesáti klasifikovaných startujících na druhém místě se ztrátou necelých osmi minut na vítěze Tomáše Bartáka (Remerx Merida). Další novopacký biker Tomáš Vagenknecht (Nová Paka snail team) skončil třetí, třiadvacet sekund za Polmanem. Oba výborní pačtí cyklisté získali i první dvě místa v kategorii 30-40 let. Dan Polman tak odvedl Tomáši Vagenknechtovi porážku z minulého týdne z Podještědí. Nejkratší trasu dlouhou 23 km vyhrál bratr Tomáše Vagenknechta, František.

Střední trať dlouhou 46 km ovládl Petr Pilnáček z HSK Cycling Teamu před Martinem Huškem (Kolo-park.cz) a Tomášem Bergerem (Carla Kupkolo). (bas)