Dan Polman desátý na nejextrémnějším českém MTB maratonu

07. 07. 2014 Cyklistika « zpět

Nová Paka - V sobotu již před šestou hodinou ranní byl na náměstí v Holešově odstartován nejextrémnější český MTB maraton Obr Drásal. Na start nejdelší trasy se postavilo přes sto odvážných bikerů, na které čekalo dlouhých 175 km a překonání celkem 5000 výškových metrů.

S extrémně těžkým horským závodem, k jehož zdolání byl nutno překonat taková stoupání jako obtížný výjezd na Kelčský Javorník, který bylo nutné vyšlapat dokonce dvakrát, se nejlépe vypořádal Jan Jobánek ze Superior Rubena Teamu v čase 7:42:29. Z žen mezi čtyřmi odvážlivkyněmi, které dojely do cíle, byla nejlepší Lucie Javorová ze Valachbajk CykloMira časem 10:32:55.

"Další pakárna je za mnou," ulevil si packý biker Dan Polman, který závod dokončil na desátém místě. "Bylo to těžký, ale hodně pěkný závod, k jehož absolvování bylo zapotřebí zdravé vytrvalecké 'šílenosti'. Z mého pohledu to byl i závod úspěšný. Měl jsem být mimochodem celkově devátý, protože na osmém místě se ocitl pán z Chropyně, který si to brutálně zkrátil, a přesto si došel pro prize money na pódium za 8. místo - i takoví jsou bikeři," dodal Polman. (bas)