Jarní pohár v plavání v Hradci Králové

30. 03. 2015 Plavání « zpět

Jičín - Velkolepé plavecké závody byly o víkendu k vidění v Hradci Králové, kde proběhl již tradiční Jarní pohár města Hradec Králové v plavání. Oba dny "praskal místní bazén ve švech". Do krajské metropole se sjelo 400 plavců z 40 klubů z celé České republiky a 4 klubů z Polska a bylo uskutečněno více než 1500 startů. O velké konkurenci závodníků na Jarní ceně svědčilo i velmi kvalitní obsazení všech závodů a účast jak seniorských, tak juniorských reprezentantů ČR a Polska.

Velké ceny se zúčastnily pouze dvě jičínské závodnice Pavlína Smolíková a Alexandra Pátková, které chtěly navázat na úspěchy z minulého týdne v Roudnici. V Hradci Králové se plavalo v 50metrovém bazénu, na který nejsou jičínští plavci zvyklí, a pro Alexandru Pátkovou byly takovéto závody vůbec první závodní zkušeností. Ale i přesto se dá říci, že si děvčata vedla skvěle.

Nejlepším umístěním na Jarním poháru bylo "nepopulární" 4. místo Pavlíny Smolíkové na trati 100 m motýlek, dále si vyplavala 2x 12. místo (100 m prsa, 200 m polohový závod). Alexandra Pátková skončila v osobním rekordu na trati 100 m motýl na 9. místě a v ostatních závodech obsadila 11. a 29. místo (100 m kraul a 100 m znak).

Přestože se jičínské plavkyně urputně snažily, na medaile to při tak silném obsazení nestačilo, ale rozhodně se nemusí za svůj výsledek stydět. V závodech si děvčata zaplavala množství osobních rekordů a mohla poměřit své síly s nejlepšími ve své kategorii a získat tak cenné zkušenosti do dalších závodů. Děkujeme za předvedené výkony a reprezentaci plaveckého oddílu. (rs)