Dan Polman zahájil letošní sezonu na bedně

14. 04. 2015 Cyklistika « zpět

Nová Paka - V neděli otevřel Pačák Dan Polman svoji letošní bikovou sezonu na pátém ročníku extrémně rychlého závodu 50 Cyklorájem Podralsko.

Závod o délce 51 km s převýšením okolo 500 m byl odstartován v Osečné - malém městě ležícím na jižní straně Ještědského pohoří a na pokraji Ralské pahorkatiny. Velmi rychlá trať vedená po asfaltových cestách je sjízdná za jakéhokoliv počasí. Tento závod sice závodníci jezdí na horských kolech, ale svým charakterem je to v podstatě silniční kritérium, což odpovídá i průměrné rychlosti okolo 36 km/h.

"Hodinu a půl se jede podlaha, nastupuje se, taktizuje se. Letos mi to překvapivě celkem sedlo, víc v takovém typu závodu předvést asi nemůžu," sdělil po závodě jeden ze dvou stovek závodníků, které na startu přivítalo krásné počasí, packý biker Dan Polman závodící za lidé&HORY Duratec.

Závod vyhrál hlavní favorit a loňský vítěz Michal Bubílek (Kellys Bikeranch) v čase 1:23:22,135 před Jakubem Šulcem (Kola-bbm.cz) 1:23:25,320 a cyklokrosařem Michalem Malíkem (Eleven Mercedes Mitas) 1:23:25,581. Dan Polman v čase 1:27:02,408 přijel na celkovém 14. místě, což mu stačilo na 3. místo v kategorii 30-39 let. Tuto kategorii vyhrál Josef Holub (1:23:28,597) před Otou Zimou (Kellys Bikeranch) 1:26:59,205.

Packý biker měl víkend našlapaný. V sobotu ráno byl pozván na besedu do Studia 6 na ČT 24 a v pátek měl přednášku s filmem o své rekordní cyklistické pouti z Benátek na Velký Benátčan. (bas)