Lukáš Kunt na úvod Jičínské cykloligy překonal další traťový rekord

18. 05. 2015 Cyklistika « zpět

Jičín - Za krásného slunečného počasí se ve středu 13. května uskutečnil první závod Jičínské cykloligy 2015. Na start rovinatého chronometru z Jičína do Lochova a zpět se postavilo 34 závodníků, tedy stejně jako v minulém roce.

A k vidění byly hned v úvodu sezony vynikající výkony. Vlastní traťový rekord z loňského ročníku překonal jičínský Lukáš Kunt, reprezentující Remerx Kolín, ve vynikajícím čase 19:22 (loni 19:36). Zdatně mu sekundovali na druhém, resp. třetím místě Jakub Nechanický (19:32 - což je taktéž překonání zatím nejlepšího loňského času) a Tomáš Malík (19:59), oba SSC Železný Brod, kteří se také dokázali dostat pod magickou hranici dvaceti minut.

V kategorii muži B zvítězil s jasným náskokem na ostatní a v celkovém pořadí se umístil na výborném 4. místě Martin Šlégl (LAWI Granfondo) v čase 20:18. Mezi veterány nad 50 let zvítězil nestárnoucí Petr Vomáčko (21:44), v dorostencích kraloval Jan Pekárek z LSK Lomnice nad Popelkou (24:04), v dorostenkách zvítězila Nela Sudková (29:06) a v ženách zajela nejlepší čas Zuzana Staňková (25:44), obě z LSK Lomnice nad Popelkou.

Pořadatelé Jičínské cykloligy museli změnit termínový kalendář! Z důvodu rekonstrukce mostu v Kbelnici se příští závod nekoná na Prachovském okruhu, ale středa 27. května je vyhrazena druhému závodu Jičínské cykloligy - Klepandě. Všichni příznivci cyklistiky jsou zváni.

Závody startují vždy ve středu od 17.30, přihlásit se je možné 30 minut před začátkem závodu v místě startu. Jedinou podmínkou startu je cyklistická přilba. Výsledky a propozice jednotlivých závodů budou pravidelně zveřejňovány na nových internetových stránkách www.jcl.wbs.cz.

Aktualizovaný program seriálu: 27. 5. Klepanda, 10. 6. Pleskoty, 24. 6. Bukvice, 8. 7. Vidochov, 22. 7. Košov, 5. 8. Prachov a finále letošní tour 19. 8. v závodě s hromadným startem na Tábor. (jk)