Na Klepandě jasně nejrychlejší Jakub Nechanický

02. 06. 2015 Cyklistika « zpět

Jičín - Ve středu 27. května se za velmi chladného a větrného počasí uskutečnil druhý závod Jičínské cykloligy 2015. Tentokrát pro závodníky organizátoři připravili profilově zvlněnou trať Klepanda-Syřenov se startem v Soběrazi, kterého se zúčastnilo 34 závodníků. Všichni zaslouží velký obdiv, protože se jelo v 9 °C a ve velmi větrném počasí.

Vítězem se stal zaslouženě a s velkou převahou Jakub Nechanický z SSC Železný Brod, a to v naprosto stejném čase jako v loňském roce 13:31 před svým oddílovým kolegou Tomášem Malíkem, který skončil druhý v čase 14:06. Třetí místo si odvezl Michal Benda z Cyklo Benda (14:31). Mezi veterány zvítězil Jiří Holas (Cyklopoint Jičín) 14:57, který se v absolutním pořadí umístil na krásném 4. místě a předjel i "nestárnoucího" Martina Šlégla (Lawi Granfondo), který se umístil hned za ním v čase 15:08, čímž zvítězil ve své kategorii muži B. Ani v tomto závodě nenašli přemožitele mezi dorostenci a ženami Jan Pekárek (16:06) a Zuzana Staňková (18:29), oba z LSK Lomnice nad Popelkou.

V celkovém pořadí se na první místo posunuli při neúčasti Lukáše Kunta (Remerx Kolín) Jakub Nechanický a Tomáš Malík, oba SSC Železný Brod, na třetí pozici figuruje Martin Šlégl z Lawi Granfondo. Třetím závodem bude Jičínská cykloliga pokračovat ve středu 10. června, kdy se pojede nově vložený závod seriálu časovek Pleskotský Mlýn.

Další program seriálu: 10. 6. Pleskoty, 24. 6. Bukvice, 8. 7. Vidochov, 22. 7. Košov, 5. 8. Prachov a finále letošní tour se bude konat 19. 8. v závodě s hromadným startem na Tábor.

Startuje se vždy ve středu v 17.30, přihlásit se je možné 10-30 minut před začátkem závodu v místě startu. Jedinou podmínkou startu je cyklistická přilba. Výsledky a propozice jednotlivých závodů, jsou pravidelně zveřejňovány na stránkách www.jcl.wbs.cz. (jk)