Šestý závod Jičínské cykloligy ovládlo neuvěřitelné vedro

04. 08. 2015 Cyklistika « zpět

Košov - Ve středu 22. července se uskutečnil již 6. závod Jičínské cykloligy 2015, a to "královský" Košov. Po celý den panovalo veliké vedro s teplotami až ke 40 °C, takže všech 30 závodníků, kteří přijeli a dojeli i do cíle, si užilo během těžkého stoupání své.

Nejlépe se popral s pekelnými podmínkami Jakub Nechanický (SSC Železný Brod) v čase 9:12, tentokráte měl více štěstí než v minulém závodě a vyhrál o jedinou sekundu před Lukášem Kuntem z týmu REMERX Kolín (9:13), třetí místo si vybojoval Tomáš Vagenknecht (SCS Nová Paka) v taktéž pěkném čase 9:27! Mezi muži nad 40 let zvítězil Pavel Pour (Cyklopoint Jičín) v čase 11:25, veterány opanoval opět Jiří Holas (Cyklopoint Jičín) v nádherném čase 9:58, což bylo celkově 10. místo. V kategorii dorostenci zvítězil Jan Pekárek z LSK Lomnice n/P v čase 11:01 a dorostenkách Nella Sudková z téhož týmu (16:47), kategorie žen nebyla pro tento závod obsazena.

A jak zamíchal tento těžký závod celkovým pořadím? První místo si upevnil Jakub Nechanický (SSC Železný Brod), při neúčasti Martina Šlégla se na druhé místo posunul Mirek Živný (KC Kooperativa), třetí místo si drží Tomáš Malík (SSC Železný Brod), ale bude pronásledován trojicí závodníků Michal Benda (Cyklo Benda), Martin Šlégl (Lawi Granfondo) a Libor Kafka (BC Sport Semily). Protože se z 8 uskutečněných závodů počítá pouze 6 nejlepších, může se celkové pořadí ještě hodně promíchat.

Dalším závodem bude 5. srpna nově zvolená trať, o které hlasovali závodníci na internetových stránkách Jičínské cykloligy, a to Lázně Bělohrad - Miletín - Lázně Bělohrad. Jedná se o 13kilometrovou, rovinatou trať, start tradičně v 17.30 v Lázních Bělohradě (start u lázní). (JC)