Jakub Nechanický dominoval druhému závodu Jičínské cykloligy

17. 05. 2016 Cyklistika « zpět

Jičín - Cyklistická sezona na Jičínsku je v plném proudu, závodí jak bikeři, tak silničáři. Jičínská cykloliga 2016, seriál silničních časovek v okolí Jičína, pokračovala svým druhým letošním závodem, kterým byly Pleskoty.

Pořadatele z oddílů Cyklo ski J. Žitník a SSC Železný Brod potěšila hojná účast, když se na start závodu postavilo 38 závodníků a závodnic. Počasí se oproti minulému závodu umoudřilo, bylo sice mírně větrno, ale závodníci jeli po celou dobu za přívětivého polojasného počasí. Vítězem závodu se stal Jakub Nechanický z SSC Železný Brod ve výborném čase 13:59, následován oddílovým kolegou Tomášem Malíkem (14:35). O třetí místo se tentokráte bojovalo a získávají jej současně hned dva závodníci - Michal Benda z Cyklo Benda s Karlem Pragrem z Vinohradských Šlapek, který již startuje v kategorii veteráni. Oba zvládli trať v čase 14:54. Na pátém místě dojel Jiří Holas z týmu Cyklopoint Jičín v čase 15:00. V kategorii muži 40-49 let zvítězil Martin Šlégl (Lawi Granfondo) v čase 15:17, kategorii žen ovládla Zuzana Staňková z Cyklo Špicar Jilemnice (18:00), dorostencům kraloval Ondřej Bříza z CK Gruppetto (17:26) a dorostenkám Nella Sudková, taktéž z Cyklo Špicar Jilemnice (21:22). Nejmladším účastníkem tohoto závodu byl teprve 9letý Matěj Piták z Kah Vrchlabí.

Dalším závodem Jičínské cykloligy bude 25. května trať, která vyhrála v hlasování mezi cyklisty. Na přání závodníků se pojede rovinatá trať z Lázní Bělohradu do Miletína a zpět. Závod se bude konat pod záštitou města Lázně Bělohrad, od kterého dostanou vítězové drobné ceny. Startuje se jako vždy ve středu od 17.30, přihlásit se je možné 30 minut před začátkem závodu v místě startu. Jedinou podmínkou startu je cyklistická přilba. Výsledky, propozice a další zajímavosti z jednotlivých závodů na stránkách jcl.wbs.cz. (jk)

Další program seriálu: 8. 6. Bukvice, 29. 6. Vidochov, 13. 7. Košov, 27. 7. Klepanda a finále 10. 8. již tradičně s hromadným startem na Tábor.