Celostátní soutěže OB
24. 05. 2005 Orientační běh « zpět
Jičín (23.5.) - O víkendu 28. a 29. května pokračují celostátní A žebříčky orientačních běžců v okolí Vojtíškova v terénu na úpatí Králického Sněžníku v terénu, který dosud nebyl pro závody OB využit. Tratě budou postaveny v horském kopcovitém terénu v nadmořské výšce od 620 do 1100 metrů.
Mezi ženami je určitě největší favoritkou Dana Brožková, která patří do nejlepší světové desítky a nedávno vyhrála oba závody v Horním Slavkově. Dalšími favoritkami jsou Juřeníková, Stará, Dočkalová, Štěrbová i Radka Brožková. V mužích má výbornou formu i jičínský Jaromír Švihovský a další reprezentanti Jedlička, Horáček, Smola, Dlabaja i Lučan. Přihlášeni jsou také reprezentace Švédska, Polska a Slovenska. V dorosteneckých a juniorských kategoriích se bude bojovat o nominaci na ME dorostu a MS juniorů. Ve hře budou rovněž Palas, Beneš, Holas a Drobník.
Ve stejném termínu pokračuje i žebříček B - Čechy dvěma závody v Rakovicíc u Čimelic. Pořadatelé připravili tratě v kopcovitém terénu v nadmořské výšce od 480 do 580 metrů. V sobotu se běží krátká, v neděli pak klasická trať. (jh)