Přípravný zápas s Rovenskem fotbalisté Jičína vyhráli

20. 02. 2017 Fotbal « zpět

Jičín - V dalším přátelském zápase přivítali fotbalisté Jičína na umělé trávě 3. celek liberecké 1. A třídy, mužstvo Rovenska.

Jičín - Rovensko 3:1 (2:0)

Utkání začalo oboustranně aktivně. První branku vstřelili domácí, když ve 3. minutě Míka vysunul nabíhajícího Vacka, ten obešel obránce a střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci - 1:0 pro Jičín. V 10. minutě zahrozili i hosté, kteří po rohovém kopu trefili pravou tyč Mauerovy branky. V 17. minutě vystihl Miler nejistou hlavičku vybíhajícího brankáře, šanci nevyužil, ale následný roh zakroutil Míka přímo do branky a zvýšil na 2:0. Dále se hra přelévala ve svižném tempu na obě strany, za zmínku stojí střela Horáčka z vápna těsně vedle.

Do 2. poločasu došlo na obou stranách k několika střídáním. Hned ve 47. minutě poslal Jeník dlouhý pas na hrot na Pluhaře, jehož šance skončila faulem brankáře, a následnou penaltu jistě proměnil Míka na 3:0. V 56. minutě se do šance dostala dvojice Miler a Pluhař, ale bez brankového vyjádření. V 65. minutě se branky dočkali i hosté, když využili nedůrazu v jičínském pokutovém území a dorážkou z blízka snížili na 3:1. V 67. a 68. minutě se do slibných šancí dostal Vacek, ale bez úspěchu. V 72. minutě vysunul dalším přesným pasem Jeník po pravé lajně T. Klabana II, ten se u brankové čáry zbavil dvou obránců, ale přihrávka na Meszároše na malém vápně k brance nevedla. Do konce utkání se domácí dostali ještě do několika slibných šancí, ale skóre se již nezměnilo. Utkání odřídil s přehledem Lukáš Haken.

Závěrem je třeba poděkovat mužstvu Rovenska, že přijalo nabídku Jičína k odehrání utkání za odřeknutý zápas s divizními Kratonohami, a nutno říci, že hráči Rovenska byli důstojným soupeřem a domácí mužstvo prověřili.

"Herně povedené utkání z obou stran, těší mě přístup hráčů k zápasu, chuť do hry, nasazení i to, že jsme byli často na míči. K větší spokojenosti mi ale chybělo více nastřílených branek v soupeřově síti, neboť šancí jsme si vypracovali dost. Kvalita v zakončení však byla slabá," uvedl jičínský trenér Jeník. (kla)

Sestava Jičína: Mauer - Knížek (46. T. Klaban II.), Jeník, Ulvr, T. Veg - Míka - Vacek (70. Knížek), M. Meszároš, Miler, Horáček - Poutník (46. Pluhař).

Branky Jičína: 3. Vacek, 17. a 47. (z PK) Míka.