Po slibném začátku došlo opět na penalty. Jičín je zvládl lépe
22. 05. 2017 Fotbal « zpět
Jičín - Za větrného počasí Jičín v dalším kole krajského fotbalového přeboru přivítal mužstvo Dobrušky, které se pohybuje v "sestupových" vodách, a dalo se čekat, že neprodá kůži lacino. To se od začátku potvrdilo, akce se střídaly na obou stranách.
SK Jičín - SK Dobruška 2:2 (2:1) (PK 3:2)
V 10. minutě se uvolnil přes dva jičínské obránce ve vápně hostující Jeníček a střelou k pravé tyči nedal Pušovi šanci - 0:1. Ve 12. minutě se v dobré pozici ocitl domácí Voldán, Pěnička však šanci likviduje včasným vyběhnutím. TK Míky v 18. minutě končí vedle tyče. Ve 20. minutě se blýskl skvělým zákrokem domácí brankář Puš, když zlikvidoval střelu hostujícího útočníka mířící do pravého horního rohu jičínské branky. Ve 32. minutě vyběhl brankář Jeníček proti unikajícímu Nálevkovi, ten ho však prostřelil a vyrovnal na 1:1. O pět minut později nečekaně "odebral" bojující skupině hráčů míč rozběhnutý Kocourek, unikl do vápna a přesně přihrál před branku na nabíhajícího Voldána, který neměl problém dostat Jičín do vedení 2:1. Mužstvo bojovalo, ke spokojenosti chyběla nějaká branka navíc.
Do 2. poločasu nastoupil Jičín s cílem zvýšit náskok a v klidu odehrát zbytek utkání. Soupeř naopak chtěl utkání otočit a získat cenné body k záchraně. Mezi 50. a 60. minutou docílila obě mužstva po jedné brance, ale obě nebyly uznány pro ofsajdové postavení. V těchto fázích utkání se projevila častá nemoc jičínského týmu - zbytečné ztráty míčů. V 64. minutě se do dobré šance dostal Kocourek, ale Pěničku vážněji neohrozil. V 66. minutě se hosté dočkali vyrovnávací branky. Přetažený roh z pravé strany skončil na kopačce dobře postaveného Effenberka, který z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a vyrovnal na 2:2. Obě mužstva se poté snažila strhnout vítězství na svoji stranu. Poslední velkou šanci měl Míka, který z 5 metrů přestřeluje branku, a tak Jičín, jako před týdnem v Jaroměři, čekaly pokutové kopy. V nich Jičín opět zvítězil i díky dvěma penaltám, které brankář Puš chytil. Jičín tak znovu získal dva body a zůstává v kontaktu s nejužší špičkou tabulky. Ve středu zajíždí k dohrávce odloženého utkání do Libčan.
"Sice jsme dostali v úvodu zápasu gól, přesto jsme po dobrém výkonu otočili výsledek do poločasu ve svůj prospěch. Bohužel jsme ve druhém poločase výkon nezopakovali, pojišťovací třetí gól jsme nevstřelili, směrem dopředu jsme začali ztrácet dost míčů a navíc jsme po rohovém kopu zbytečně inkasovali. Pak už bylo na našich kopačkách hodně nervozity i kvůli rozhodčímu přísnějšímu na náš tým, přesto jsme mohli dát vítěznou branku, ale šance jsme nevyužili. Druhý bod po penaltách jsme získali, ale ten třetí považuji za zbytečnou ztrátu, i když soupeř nehrál tak, jak ukazuje tabulka!" uvedl jičínský trenér Jeník. (kla)
Sestava Jičína: Puš - Materna, Řeháček, Jeník, T. Veg - Ulvr, Míka - Kocourek, Voldán (71. Mészáros), Nálevka - Miler.
Fakta - ŽK 0:2, ČK 0:0, diváků 70. Rozhodčí Ondřej Čejchan.
Branky Jičína: 32. Nálevka, 37. Voldán. PK proměnili Ulvr, Míka, Jeník.