Letošní WEBER Jičínské 50 opět dominoval Kristian Hynek

30. 05. 2017 Cyklistika « zpět

Jičín - Na 12. ročník WEBER Jičínské 50, který se jel sobotu 27. května, si našlo cestu přes šest set závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií.

Po slavnostním startu starosty Jičína Jana Malého úlohu favorita potvrdil Kristian Hynek, jezdící za mezinárodní team Topeak Ergon Racing Team. Obhájil tak své loňské vítězství. Druhý byl v cíli Jan Strož (Symbio+ BMC), který poodjel třetímu Jakubu Kavalírovi (KC Kutná Hora). Nejlepším jičínským závodníkem byl Lukáš Kunt (Favorit Brno), který přijel na krásném 6. místě.

Ještě lépe dopadla Lukášova sestra Vendula Kuntová (Ghost team), která si přijela pro premiérové vítězství na domácím závodě. Druhá byla Nikola Bajgerová (KC KOOPERATIVA Jablonec) před cyklokrosovou reprezentantkou Pavlou Havlíkovou (KC KOOPERATIVA Jablonec).

Kratší, 25km distanci zaletěl nejrychleji Luboš Toman (Carla.Kupkolo.cz Dvůr Králové) a Kristýna Zemanová (IVAR CS Author Team) před Elizabeth Ungrmanovou z Mladé Boleslavi.

Bitvu po hlavním závodě nazvanou FABIO Produkt kritérium naprosto suverénně ovládl specialista na krátké závody Jakub Kavalír.

Na dětské závody, které se konají přímo na Lidickém náměstí, si našlo cestu přes 100 malých cyklistických nadějí.

Všichni, co se závodu účastnili, přispěli handicapovaným lidem sdruženým v Apropu Jičín. Petr Kordík, pořadatel