V Přerově dojel Fejfar na třetím místě
22. 08. 2017 Motorismus « zpět
Přerov - Přerovské Údolí mamutů přivítalo v šestém závodě Mistrovství Evropy v autokrosu nejlepší závodníky v bojích o další evropské body. Bohužel startovní listina nebyla tak početná jako například při závodech v Nové Pace. I tak bylo do závodu převzato sedmdesát jezdců ve čtyřech evropských divizích a dalších deset v doplňkovém závodě v kartcrossu. Nejvíce jezdců odstartovalo v Super buggy - pětadvacet. Dvanáct se sešlo v Touring autocross, a tak se letos potřetí jelo v každé rozjížďce na dvě jízdy.
Do finálových jízd si nejlepší pozice - první řady - vybojovali v divizi Junior buggy z deseti startujících Ovcharov, Grencis a Furazhkin a tak také dojeli na cílovou metu. Nejúspěšnějším Čechem byl pátý Jakub Novotný. Mezi "plechovkami" v Touring autocross měli právo první řady po rozjížďkách Samohýl, Fučík a Výborný, Fejfar s trojkovou fabií vybíral rošt jako čtvrtý. Ve finále se prosadil Martin Samohýl před Alešem Fučíkem a bronz získal Václav Fejfar, který stále čeká na jubilejní čtyřicáté vítězství v závodě ME. V celkovém pořadí vede Fučík před Samohýlem a Výborným, Fejfar je šestý. "Zbytek sezóny bereme jako test, celkem se nám už podařilo nastavit podvozek, rezerva je ještě v doladění motoru, ale věřím, že další posun nastane již následující závod," dodal loňský mistr Evropy Fejfar.
V Super buggy se do první startovní řady postavili Stubbe, Grencis a Kubíček. A takto projeli po sedmi kolech i cílem. Po delší době se do finále probojovalo větší množství českých jezdců. Bartoš dojel na šesté, Keřka na sedmé a Vladislav Štětina na osmé pozici. Neuvěřitelné je deváté místo nestora autokrosu, dvaasedmdesátiletého Jaroslava Hoška. V této divizi vede celkově Stubbe před Grencisem. Kubíček je šestý a Bartoš osmý.
Dva čeští zástupci se postavili do první řady v Buggy 1600 - Petr Nikodém a Milan Vaněk. Doplnil je Lucemburčan Kevin Peters. Pořadí v cíli finálové jízdy však bylo zcela jiné. Zvítězil Hanneken před Urbou a Bundesmannem. Sedmý jízdu dokončil s defektem kola Nikodém a Vaněk, kterému hořela bugina, do opakované jízdy nenastoupil. V celkovém pořadí po šesti závodech vede Nikodém před Laubachem a Vaňkem, šestý je Nosálek. Sedmý závod Mistrovství Evropy přivítá již následující víkend maďarský Nyirád. Pavel Vydra