Jičínská cykloliga má za sebou první závod

30. 04. 2018 Cyklistika « zpět

Jičín - Ve středu 25. dubna začal další seriál středečních časovek v okolí Jičína nazvaný Jičínská cykloliga. Již tradičně byl na programu rovinatý závod Jičín - Lochov - Jičín. Jelo se za slunečného, ale velmi větrného počasí, ani to závodníky neodradilo a na start se postavilo 41 cyklistů všech věkových kategorií.

S počasím i tratí si nejlépe poradil Lukáš Kunt (Ghost Team) v čase 17:50, čímž atakoval nejlepší čas loňského vítěze Jiřího Šorma (17:48), který se kvůli studijním povinnostem bude letošních závodů účastnit pouze sporadicky. Na druhém místě skončil Ondřej Švanda z SportRaces-Isaac Teamu v taktéž velmi výborném čase 18:41 a třetí místo získal Jiří Šlégl z Lawi Granfondo v čase 19:49, který odsunul na čtvrté místo svého otce Martina Šlégla (taktéž Lawi Granfondo), který vyhrál svou kategorii muži B (40-49 let). V kategorii veteránů se s tratí nejlépe vyrovnal Jiří Holas z Cyklopoint Jičín (20:31), který se po loňských zdravotních problémech vrátil opět ve výborné formě. Kategorii dorostenců vyhrál Martin Kubišta z Bakako Nová Paka (21:55), což byl celkově 9. nejlepší čas. Kategorii ženy a dorostenky vyhrála Anna Pekárková z LSK Lomnice nad Popelkou v čase 27:15.

Dalším závodem letošní Jičínské cykloligy budou 9. května Pleskoty, start je již tradičně ve středu v 17.30, povinností je cyklistická přilba. Všichni jste zváni! Více o Jičínské cyklolize na internetových stránkách Jičínské cykloligy www.jcl.wbs.cz. Martina Hrdinová