Atletka Jaroslava Vaněčková se stala halovou vicemistryní světa

08. 04. 2019 Atletika « zpět

Jičín - Předminulý týden hostilo jedno z nejstarších polských měst Toruň halové mistrovství světa veteránů v atletice.

Do rodiště slavného polského astronoma Mikuláše Koperníka přicestovalo přes 4300 atletů starších 35 let z 88 zemí světa. Jičínský oddíl a Českou republiku ve městě vyhlášeném výrobou medových perníků reprezentovali tři atleti, a to na výbornou. Největší úspěch v nádherné atletické hale dokončené v roce 2013 zaznamenala trojskokanka Jaroslava Vaněčková, která si hned prvním pokusem dlouhým 11,56 m doskočila pro stříbrnou medaili. Zvítězila Sandra Kramer z Německa, bronz získala Renata Szykulska z Polska. Vaněčková tímto výkonem vytvořila nový český halový rekord kategorie W40. Velký úspěch zaznamenal v kategorii M70 Josef Kužel, který dvakrát postoupil do finále a obsadil 8. místo v hodu kladivem výkonem 33,21 m a v hodu břemenem (14,27 m). Svoji první reprezentační zkušenost má za sebou Bohuslav Klimpl, závodící ve věkové kategorii M70. Poslal oštěp do vzdálenosti 30,63 m a obsadil pěkné desáté místo. Gratulujeme! (jne)