Jičínská cykloliga pro rok 2019 zahájena

29. 04. 2019 Cyklistika « zpět

Jičín - V úterý 23. dubna se rozjel další seriál časovek Jičínské cykloligy. Organizátoři se přizpůsobili požadavkům ostatních pořadatelů závodů a termíny závodů přesunuli z tradičních střed na úterý.

V letošním roce zároveň nahradili i některé tradiční časovky a byly vloženy nové, jako Mladějov, Slatiny. Doufejme, že to bude pro všechny závodníky osvěžení a nové tratě se jim budou líbit. Závody se jedou tradičně od 17.30, prezence je od 17.00 v místě startu, startovné zůstává stejné (50 Kč/osoba), podmínkou je cyklistická přilba. Díky patří sponzorům Jičínské cykloligy, kterými jsou Cyklopoint Jičín a Kola Šír L. Bělohrad.

První letošní závod se jel za opravdu velmi špatného, větrného počasí, proto patří všem 28 závodníkům velký dík, že se závodu Jičín - Lochov - Jičín zúčastnili. Vítězem se stal Jiří Šorm (Favorit Brno) v čase 17:57, druhé místo obsadil Lukáš Kunt (Ghost Team) v čase 18:27 a třetí místo si vybojoval Ondřej Švanda (SportRaces Isaac Team) v čase 19:19. Mezi muži kategorie B (40-49 let) si vybojoval první místo Milan Žabokrtský z Chloumku v čase 22:56, veterány ovládl Jiří Holas (Cyklopoint Jičín) v čase 21:03, velkou radost dělají dorostenci a dorostenky, tohoto závodu se jich zúčastnilo celkem 10, což je opravdu velký počin, že i mládež se věnuje cyklistice - jen tak dál. V dorostencích vyhrál Jakub Hák z týmu J. Kulhavý Cycling v čase 21:02, což bylo celkově 4. místo mezi všemi závodníky, a kategorii dorostenky vyhrála Eliška Peterková z MTB Spartak Vrchlabí v čase 27:28.

Další závody Jičínské cykloligy: 14. 5. - Klepanda, 28. 5. - Mladějov, 11. 6. - Vidochov, 25. 6. - Slatiny, 9. 7. - Košov, 23. 7. - Bukvice a 6. 8. - Tábor s hromadným startem. Těšíme se na vaši účast! (mh)