Miky Cogan závodil na krajském přeboru v plavání, vybojoval tři zlaté, dvě stříbrné a jeden bronz

10. 06. 2019 Plavání « zpět

Nová Paka - Na krajském přeboru v plavání startoval jediný plavec z Nové Paky, Mikuláš Cogan. Cogan závodí za plavecký klub Delfín Jičín. Ostatní vrcholoví plavci Janoušek a Vik se pokoušeli ještě na poslední chvíli plnit limity pro mistrovství republiky dorostu, a to na závodech v Praze.

Letní přebor Královéhradeckého kraje se plave v plném olympijském programu. Cogan se přihlásil do 8 disciplín - 50, 100, 200 a 400 m volným způsobem, 100 a 200 m motýl a 200 a 400 m polohový závod.

Mikuláš je sice ve své věkové kategorii plaveckou národní špičkou, nicméně mezi muži je to pro něj v krajské konkurenci stále obtížné.

Závody začaly v sobotu pro Mikuláše náročným blokem v pořadí 200 m kraul, 200 m motýl, 400 m kraul. Nejlepší byl hned začátek - 200 m kraul je jediná trať, na které Cogan zvítězil už loni. Letos stačil na první místo podobný čas jako loni, tentokrát je to za 2:01,82 min. Následovalo poněkud překvapivé vítězství na 200 m motýl, Mikuláš poprvé v životě na 200 m motýl porazil Jakuba Páslera z domácího Trutnova, a to v poměrně slušném čase 2:19,10 min., a hlavně s perfektní plaveckou technikou. Následovalo 400 m kraulem, favorit Cogan vyhrál s přehledem za 4:26,41 min.

Tím končí úspěchy a zbytek přeboru byl spíše utrpením. První odpolední závod 50 m kraul přinesl až třetí místo za 25,60 sec., Cogan byl na hlavu poražen Klabanem z Hradce Králové a Pavelkou z Náchoda.

Na 200 m polohový závod Cogan skončil v poli poražených, ačkoli v polohovkách byl v loňském roce dvakrát mistrem ČR žáků, čas 2:28,52, tedy 3 sekundy za loňským osobákem.

Slušná druhá místa zaplaval Cogan na 100 m motýl (1:02,16 min.) a 100 m kraul (56,06 sec.). A přebor zakončil porážkou na 400 m polohový závod. Celkově tedy 3x přeborníkem, 2 stříbrné a 1 bronzová medaile. Žralok Nová Paka