Úspěchy jičínských orientačních běžců na olympiádě dětí a mládeže

08. 07. 2019 Orientační běh « zpět

Jičín - Bronzovou medaili si z Letní olympiády dětí a mládeže ze závodu orientačních běžců ve sprintu přivezla Sheila Havrdová (D12). Skvěle se na sportovním svátku v Liberci představili i další jičínští žáci.

Ve sprintu se dařilo i Janu Vaníčkovi (H12), který vybojoval 6. místo a užil si vyhlášení na tzv. "velké bedně". Oběma se povedl i závod na krátké trati. Vaníček opět vybojoval velkou bednu, když skončil na 5. místě. Havrdové chyběl jen kousek - podle mezičasů měla skvělý začátek závodu, na 4. kontrole už byla v čele startovního pole, pak ale přišla tříminutová chyba, která ji vyřadila ze stupňů vítězů. Nakonec skončila sedmá.

Díky svým skvělým výsledkům se oba probojovali do štafety DH12 reprezentující Královéhradecký kraj. Podali špičkový výkon: Sheila Havrdová donesla štafetu na 3. místě, Honza Vaníček ji vytáhl na 1. Dalším dvěma úsekům (Monika Podlešáková, Tomáš Metelka) se již tolik nedařilo a štafeta skončila na nepopulárním 4. místě. (ven)