Tomáš Zalaba na dorosteneckém ME

08. 07. 2019 Orientační běh « zpět

Jičín - Přímo z dějiště Mistrovství České republiky (23. 6.) odjela česká dorostenecká reprezentace v orientačním běhu na Mistrovství Evropy do Běloruska. V nominaci byl v kategorii H18 i jičínský Tomáš Zalaba.

V konkurenci závodníků z 31 zemí a zhruba stovky soupeřů v kategorii se Zalaba postavil na start sprintu a dlouhé trati.

Sprint (30. 6.) se běžel přímo v Grodně, městě v blízkosti polských hranic. Běželo se v rovinaté městské zástavbě - historické centrum města, úzké uličky, průchody, parky a část prostoru byla novější, "nehistorická" městská zástavba. Zalaba ztratil minutu na vítěze a obsadil 28. místo. Dlouhá trať (klasika), která nebyla pro jičínského dorostence tak úspěšná, skončil sedmdesátý, se běžela ve smíšeném lese, terén byl kopcovitý, místy nepřehledný, se špatnou průběžností i viditelností. (ven)