Na Pařezu se běžely tříetapové závody v orientačním běhu

20. 08. 2019 Orientační běh « zpět

Jičínsko - Orientační běžci z celé republiky se sjeli na Pařez, kde bylo od pátku do neděle centrum tříetapových závodů v orientačním běhu Rumcajsovy míle.

A na hledání kontrol se vydala do lesů na okraji Prachovských skal tisícovka závodníků. V první etapě je čekaly tratě fyzicky i mapově náročné a většině účastníků se velice líbily. Druhý den se nejprve běželo v hůře průběžném terénu a závěr byl ve skalkách a údolíčkách. Třetí etapa byla opět fyzicky náročnější ve velmi členitém terénu. Pěkné závody připravili členové oddílu Sportcentrum Jičín. Pavel Vydra

Výsledky

D10: 2. Karolína Jakubcová (Sportcentrum Jičín)

D21B: 24. Šárka Rückerová (Jiskra Hořice)

D35: 14. Petra Šedivá (LOB Nová Paka)

D45A: 22. Andrea Loukotová (Jiskra Hořice)

D50: 14. Iveta Machová (LOB Nová Paka)

D55: 6. Iva Kábrtová (OK Reco Sport Pecka)

D60: 19. Jana Nováková (LOB Nová Paka)

D65: 8. Jiřina Kalibánová (LOB Nová Paka)

H10N: 6. Lukáš Posolda (Sportcentrum Jičín)

H10: 1. Marek Škorpil (Jiskra Hořice), 6. Jakub Čihák (Jiskra Hořice)

H12: 2. Matyáš Kopecký (Sportcentrum Jičín), 4. Jan Vaníček (Sportcentrum Jičín)

H14: 6. Jan Čihák (Jiskra Hořice), 18. Matěj Pavelec (LOB Nová Paka)

H16C: 8. Stanislav Novák (LOB Nová Paka), 12. Tomáš Typlt (LOB Nová Paka), 15. Matěj Choutka (LOB Nová Paka), 16. Filip Fajfer (LOB Nová Paka)

H45B: 9. Petr Rücker (Jiskra Hořice)

H55: 15. Pavel Vydra (OK Reco Sport Pecka)

H60: 1. Martin Škorpil (Jiskra Hořice)

H65: 10. Jaroslav Kalibán (LOB Nová Paka)

Na začátku srpna se konaly pětidenní závody Orienteering Adventure ve Svatém Petru. Tratě byly mapově a zejména fyzicky velice náročné, protože se závodilo ve velice těžkém vysokohorském terénu. Na start dvou etap se jelo lanovkou na Pláně. Také zde se prosadili do popředí výsledkových listin běžci z oddílů Jičínska.